Park Centralny w Gdyni

Rusza budowa Parku Centralnego w Gdyni. Już za 9 miesięcy koniec I etapu! 

To będzie największy tego typu park w Gdyni. Ma stać się nie tylko miejscem spotkań dla mieszkańców, ale również wizytówką miasta. Inspiracją do jego powstania był nowojorski Central Park.

Park Centralny to obiekt, który w pełni odpowiada potrzebom mieszkańców. Projekt na każdym etapie był konsultowany z mieszkańcami, którzy wyrażali swoje oczekiwania względem parku. Zamiast parkingu przy Urzędzie Miasta powstanie skwer z drzewami. Kierowcy nie muszą czuć się pokrzywdzeni, ponieważ ta sama ilość miejsce zostanie oddana do użytku w parkingu podziemnym. Zwolennicy czworonogów wynegocjowali wybiegi dla psów, cykliści dostaną nowe ścieżki rowerowe, które przechodzić będą przez park. Deskorolkarze doczekają się remontu skateparku, natomiast seniorzy zyskają strefy ciszy oraz przestrzenie do gry w szachy, czy bulle.


trojmiasto.pl

Od strony ul. Świętojańskiej, aż do ul. Bema powstanie spory akwen wodny, który zimą będzie służył łyżwiarzom, natomiast obecny Młodzieżowy Dom Kultury zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy, lepiej wyposażony obiekt wraz z toaletami publicznymi. Przy zbiorniku wodnym powstaną również fontanny, polana piknikowa oraz lokale gastronomiczne.

Park Centralny w Gdyni został zaprojektowany przez znane w trójmieście biuro Arch Deco. Według założeń pracowni cały kompleks ma być gotowy do 2020 roku. Pierwszy etap, który obejmuje wykonanie wybiegów dla psów, stref ciszy oraz przestrzeni dla nieuciążliwych gier zostanie oddany do użytku już za 9 miesięcy. Koszt całej inwestycji wynosi około 35 milionów złotych.

materiały prasowe: trojmiasto.pl

materiały prasowe: http://archdeco.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły