To chyba największa tego typu impreza w Polsce. W weekend 7-8 czerwca  Arkadach Kubickiego (Zamek Królewski) w Warszawie będzie można kupić ubrania polskich projektantów. Hasłem tej edycji targów będzie “wolność”.

Na targach HUSH Warsaw zaprezentuje się blisko 100 marek ubrań i dodatków. Coś dla siebie znajdą również panowie. Będą oni mogli korzystać z pomocy stylisty. Organizatorzy zadbali o wiele nowości. Na targach pojawią się stoiska lokalnych rzemieślników a zakupy będzie umilać grana na żywo muzyka.

WOLNOŚCIĄ cieszymy się od 25. lat. Moda to emanacja wolności. Chcemy stworzyć okazję, by przyjrzeć się, na jakim etapie jest polska autorska moda po 25. latach transformacji. Dlatego w atmosferze nieskrępowanego pikniku na trawie, w takt muzyki klasycznej za sprawą RMF Classic postaramy się zaprezentować najlepszych polskich projektantów – mówi Anna Pięta członkini zarządu Fundacji HUSH Warsaw.

Wydarzeniu towarzyszy wspólna akcja HUSH Warsaw oraz H&M. Ma ona na celu promowanie idei recyklingu odzieży.  Aż 95% ubrań nadaje się do ponownego użytku. Dlatego zamiast je wyrzucać warto oddać komuś, kto jeszcze je wykorzysta. Dzięki temu zmniejszeniu może ulec ilość upraw włókien naturalnych oraz produkcja włókien syntetycznych.

Chcemy wykorzystywać włókna z naszych niechcianych już ubrań do produkcji nowych – podkreśla Ewa Jarzemska H&M.

Co roku tony tekstyliów kończą na wysypiskach odpadów, podczas gdy aż 95% z nich nadaje się do ponownego wykorzystania. Przyjmując niepotrzebną odzież i tekstylia domowe, które posłużą do ponownego wykorzystania lub przetworzenia, ograniczamy ich niekorzystny wpływ na środowisko i lepiej wykorzystujemy zasoby naturalne – mówi Anna Pięta z Fundacji HUSH Warsaw.

 Fundacja HUSH Warsaw i H&M chcą zebrać tysiąc kilogramów odzieży, która po dokonaniu odpowiedniej selekcji zostanie wykorzystana do ponownego użycia. Każdy zebrany kilogram tekstyliów przełoży się na zakup drzew, które zostaną zasadzone na terenie Warszawy, by w przyszłości dać więcej tlenu mieszkańcom stolicy.

Na targi obowiązuje bilet wstępu. Jego koszt to 5 złotych, jednak opłaty można uniknąć. Wystarczy przynieść niepotrzebne nam ubrania i oddać przy wejściu. W zamian za stare ciuchy wejdziemy do środka za darmo. (ka)

targi-hush-warsaw-7-8-12-2013-arkady-kubickiego-zamek-krolewski-w-warszawie