Ruszyła Jadłodzielnia. Miejsce, w którym mieszkańcy mogą wymieniać się jedzeniem

„Jadłodzielnia Plus na Smoczej” powstała w klubokawiarni Cafe PoWoli przy ul. Smoczej 3. Projekt zrealizowany został z funduszy pochodzących z dzielnicowego budżetu partycypacyjnego i pochłonął nieco ponad 25 tysięcy zł. Za tę kwotę przystosowano Cafe PoWoli na potreby działalności Jadłodzielni.

Głównym założeniem projektu Jadłodzielnia Plus było stworzenie miejsca nieodpłatnego przekazywania i odbierania żywności, ubrań, zabawek, książek i czasopism przez mieszkańców. Każdy mieszkaniec może tu przyjść i przynieść dla innych jedzenie lub rzeczy, z których już nie będzie korzystał. Ale będzie to działać również w drugą stronę, bo każdy również może poczęstować się jedzeniem przyniesionym przez innych lub skorzystać z przedmiotów, które znajdują się w Jadłodzielni.

Podobne Jadłodzielnie z powodzeniem funkcjonują już w innych miastach, dlatego bardzo się cieszymy, że taki projekt udało zrealizować się na Woli. Jadłodzielnia będzie miejscem służącym nie tylko zapobieganiu marnowania dobrej żywności, ale również sprzyjającym integracji lokalnej społeczności. Jesteśmy przekonani, że jeżeli projekt będzie cieszył się popularnością, to na pewno będziemy chcieli go kontynuować – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

W Jadłodzielni można zostawiać wszystkie produkty oprócz surowego mięsa, takich, które zawierają surowe jaja, wyrobów z niepasteryzowanego mleka i produktów, które są zniszczone i nienadające się do dalszego użytkowania.

Wierzymy, że to miejsce będzie cieszyć się wielką popularnością zarówno wśród tych, którzy będą chcieli zostawiać tu jedzenie i rzeczy, a także tych, którzy będą chcieli z tego korzystać – mówi Adam Hać, zastępca burmistrza Dzielnicy Wola.