Ryczenie lwa zapowiada przystanek Zoo we Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

MPK we Wrocławiu przygotowało niespodziankę dla pasażerów – od poniedziałku przystanek Zoo zapowiada dźwięk ryczącego lwa. Charakterystyczny komunikat można usłyszeć w tramwajach oraz w autobusach.

Poruszając się po Wrocławiu komunikacją miejską z łatwością rozpoznamy przystanek Zoo. Od poniedziałku, kiedy pojazd zbliża się do przystanku z głośników dobiega dźwięk ryczącego lwa i dźwięki innych zwierząt, które mieszkają w ogrodzie. To efekt wspólnej akcji MPK i zoo we Wrocławiu.

Prezes wrocławskiego Zoo Radosław Ratajszczak wprost powiedział, że zwierzęta w zoo tęsknią za odwiedzającymi. 

Teraz czworonogi na widok naszych pracowników, albo interesantów przechodzących obok wybiegów, biegną zaciekawione do ogrodzenia – mówi prezes Radosław Ratajszczak.

Znoszone ograniczenia pozwalają otworzyć ogród zoologiczny dla zwiedzających.

Pomyśleliśmy że coś, choćby symbolicznie możemy w tej sprawie zrobić i pomóc w tym spotkaniu. Od poniedziałku w naszych tramwajach i autobusach będzie można spotkać się z lwem, symbolem wrocławskiego ogrodu, który od kilkudziesięciu lat wita wrocławian na bramie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego – tłumaczy prezes MPK Krzysztof Balawejder.przystanek zoo


W sumie nagranie trwa 6 sekund. Pomysłodawcom udało się stworzyć kompilację odgłosów aż 10 zwierząt. Nagranie możecie posłuchać w zamieszczonym niżej filmie (fragment od 34 sekundy).

To nie jest pierwsza tak nietypowa akcja we Wrocławiu. Przejeżdżając obok Teatru Muzycznego Capitol można usłyszeć artystów tej sceny zapowiadających swój przystanek. Kolejny przykład to przystanek przy gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego – z tramwajowych głośników słychać profesora Jana Miodka.

Czytaj też: Zwierzęta | Komunikacja miejska | Wrocław

źródło: UM Wrocław