People renovating the house

Rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed zatrudnieniem malarza

Jeśli planujesz malowanie mieszkania i szukasz dobrego malarza, musisz wiedzieć kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim nie możesz działać pochopnie, bo czasami nawet mały detal ma duże znaczenie. Malowanie nie jest wcale takie łatwe i warto dobrze poszukać, aby później nie być rozczarowanym.

Samodzielne malowanie? Niekoniecznie.

Może masz plan, aby samodzielnie pomalować mieszkanie, bo chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli naprawdę masz talent, to na pewno pomalujesz mieszkanie bez większego problemu. Natomiast, jeśli chodzi Ci tylko o oszczędność czasu, to nie zawsze jest to prawda. Być może na Twojej drodze stanęli nieprofesjonalni fachowcy, którzy wykonywali swoją pracę długo i nieestetycznie? Jeśli tak, to warto dać szanse profesjonalistom, ale musisz wiedzieć, jak takich ludzi znaleźć.


Z ogłoszenia, a może z polecenia?

Sporo osób zaczyna poszukiwania od ogłoszeń umieszczonych w prasie i na portalach internetowych. W większości są to niesprawdzone osoby lub firmy, które umieszczają swoją ofertę w różnych miejscach. Czasami warto słuchać ogłoszeń emitowanych przez stacje radiowe, ale też nie jest się pewnym, czy trafi się na odpowiednią osobę. O wiele lepiej skorzystać z polecenia sąsiadów czy przyjaciół, którzy zatrudnia i malarzy i mogą pochwalić się wykonaną przez niego pracą. Warto więc zobaczyć, jak mieszkanie zostało pomalowane i czy faktycznie Twoje oczekiwania są podobne do oczekiwań znajomych. Czasami preferencje dotyczące urządzania wnętrz są diametralnie różne i nie można się kierować czyjąś opinią na słowo.

Zapytaj o certyfikat

Jeśli już znajdziesz malarza, który wydaje się być profesjonalistą i zapewnia terminowe wykonanie pracy, zapytaj jeszcze o certyfikat. Fachowiec po Akademii z certyfikatem ATM, wydawanym przez Akademie Technik Malarskich jest o wiele bardziej wiarygodny. Taki dokument potwierdza jego umiejętności i zdobytą wiedzę. Taka osoba może poszczycić się gruntownym szkoleniem z zakresu technologii stosowania farb. Oprócz tego umiejętności praktyczne ćwiczą na farbach Dekoral, Dekoral Professional i Sigma CoatingsOczywiście cały cykl szkolenia kończy się egzaminem, który ma potwierdzić zdobyty umiejętności i wiedzę.

 Dobry malarz w Twojej okolicy? To proste!

Inny sprawdzony sposób na znalezienie dobrego fachowca, który mieszka w Twojej okolicy, to strona internetowa  z ogłoszeniami. W jednym miejscu znajduje się mnóstwo ogłoszeń od firm i osób, które wykonują profesjonalne prace budowlane. Mnóstwo ciekawych ofert popartych zdjęciami z realizacji prac budowalnych oraz opinii klientów pomoże Ci zdecydować o wyborze najlepszego fachowca: https://zlecenia-budowlane.muratordom.pl/malarskie-tapeciarskie. Znajdziesz m.in. bogaty ranking malarzy w różnych miastach, także w Twoim. Dzięki temu możesz wybrać osobę, w pełni odpowiadajacą Twoim wymaganiom, co do malarza.

Alternatywnym miejscem  ze sprawdzonymi ofertami od profesjonalnych pracowników budowalnych i firm jest strona: https://www.oferteo.pl/malarze.  Pełna jest ciekawych ogłoszeń i propozycji współpracy od konkretnych firm. Oprócz tego znajdziesz rankingi za konkretne lata, które są sporządzone według kilku wytycznych. To m.in.: liczba złożonych ofert i aktywność na portalu, galeria zdjęć z realizacjami, liczba opinii i średnia ocen malarzy oraz ekipy malarskiej itp.

Nie kupuj przysłowiowego kota w worku, tylko zajrzyj na sprawdzony portal internetowy z branżowymi ofertami. Wtedy zyskasz nie tylko czas, ale oszczędzisz pieniądze i będziesz mieć pewność, że dobrze je zainwestujesz.

Artykuł sponsorowany