Olszynki Park

Rzeszów będzie mieć jeden z najwyższych wieżowców w Polsce. Ładny? [SONDA]

Olszynki Park to nowy kompleks dwóch wieżowców, który powstaje w Rzeszowie. Projekt obiektu powstał w pracowni ST Architekci, a inwestycję realizuje deweloper APK Development.

Tak wysokich budynków w Rzeszowie jeszcze nie ma. Biorąc pod uwagę budynki mieszkalne, Olszynki Park będzie trzecim co do wysokości obiektem w Polsce. Wyższe są tylko Sky Tower we Wrocławiu (212 m) i Złota 44 w Warszawie (192 m). W sumie obiekt będą tworzyć dwa wysokościowce z 292 apartamentami i przestrzeniami handlowo-usługowymi.

ST Architekci zaproponowali kompleks składający się z czterech części. Pierwszy to licząca 161 metrów wysokości wieża. Jej wysokość liczona jest tutaj z masztami i iglicami. W sumie najwyższa wieża będzie mieć 36 pięter. Niższy będzie sąsiedni budynek, którego wysokość to około 78 metrów. Olszynki Park będzie więc trzecim najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Wyższe od niego będą tylko Sky Tower we Wrocławiu oraz Złota 44 w Warszawie.

Wieżowiec stanowić będzie dominantę w krajobrazie miasta i będzie tworzyć skyline Rzeszowa. Inwestor chce, aby budowa obiektu zapoczątkowała proces zwracania się miasta ku rzece.

W niższych kondygnacjach znajdą się funkcje mieszane. Inwestor planuje, że powstaną tu przestrzenie handlowo-usługowe, które tworzyć będą pierzeję placu Grotowskiego naprzeciwko ściany frontowej budynku Filharmonii Rzeszowskiej. Część usługowa będzie mieć 6 kondygnacji i 30 metrów wysokości.

W części usługowej będzie wszystko, co jest potrzebne mieszkańcom do życia. Przedszkole, sklepy, restauracje, baseny, siłownia, SPA – wylicza Piotr Kawalec, prezes APK Development w rzeszowskiej Gazecie Wyborczej.

Wielopoziomowe parkingi usytuowane zostaną pomiędzy mostem Zamkowym a kompleksem Olszynki Park. Dodatkowo na przedpolu budynków powstanie plac otwarty dla wszystkich mieszkańców.

Olszynki Park


W sumie kompleks zaoferuje 292 apartamenty, kilkadziesiąt mniejszych o wielkości 40 m kw. Większe mieszkania znajdą się w górnych kondygnacjach. Największe apartamenty będą miały nawet 300 m kw. powierzchni. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się już od 8 tysięcy złotych. Większe mieszkania kosztować będą około 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Budowa kompleksu już trwa. Oddanie do użytku planowane jest na 2023 r.

Architekci zaproponowali, aby wieżowiec ozdobiła elewacja z aluminium oraz specjalnej okładziny w kolorze srebra, która stosowana jest do wykończenia laboratoriów. Jak wam się podoba nowy kompleks? Dajcie znać w sondzie niżej.

Olszynki Park w Rzeszowie. Hit czy kit?

View Results

Loading ... Loading ...

Czytaj więcej: Rzeszów | Wieżowiec | Miasto | Biurowiec

wiz. ST Architekci, źródło: materiały prasowe APK Development