Rzeźby z suchych liści. Zajęcie dla naprawdę cierpliwych! 

Czy spacerując jesienią po lesie, pomyśleliście kiedyś: „o Boże, ile pięknych rzeczy można stworzyć z tych liści”? My prawdopodobnie ostatni raz pomyśleliśmy tak w dzieciństwie, gdy zajęciem na plastyce było lepienie żołnierzyków z kasztanów i liści. Na szczęście jest Susanna Bauer, która wniosła tę sztukę na zupełnie inny poziom.

Susanna Bauer jest artystką z Niemiec, która od 15 lat specjalizuje się w składaniu makiet i modeli. W pewnym momencie odkryła, że jej zdolności manualne, doświadczenie –  i co najważniejsze – cierpliwość może wykorzystać w całkowicie inny sposób. Susanna postanowiła cofnąć się do wspomnień z dzieciństwa, w których razem z rodzicami spacerowała po lesie, szukając roślin do swojego zielnika.

Właśnie w ten sposób wpadła na pomysł, aby uschnięte liście wykorzystać jako materiał do stworzenia kolekcji miniaturowych dzieł sztuki, które są w 100% naturalne. Susanna Bauer zaczęła od nacinania suchych liści w taki sposób, by na ich powierzchni powstawały niewielkie płaskorzeźby. Później zauważyła, że liście można ze sobą zszywać, dzięki czemu powstawały coraz to nowe kształty i bryły. Obecnie Niemka tworzy dziesiątki różnego rodzaju instalacji z liści, do których wykorzystuje techniki, które w większości sama wymyśliła.

Podziwiamy za pomysł i olbrzyyyyymią cierpliwość!