schronienia

Są bardzo naturalne. 42 schronienia dla jeży w Szczecinie

W Szczecinie montowane są schronienia dla jeży. Już ponad 42 konstrukcji ustawiono w zielonych zakątkach miasta. Za ich wygląd odpowiadają pracownicy Zakładu Usług Komunalnych, którzy przygotowali “domki” przypominające naturę.

Schronienia dla jeży mają formę kopców usypanych z gałęzi i liści. Choć wyglądają niepozornie to mają ogromne znaczenie. Schronienia ustawiono w 42 miejscach Szczecina, są domkami dla jeży i jaszczurek. Stosy zobaczyć można między innymi w Parku Żeromskiego, przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, przy ulicy Romantycznej i w Parku Wszystkich Dzieci.

W tym miejscach usypane zostały stosy z gałęzi. Nie znajdują się one w pobliżu lasów, a w enklawach parkowych, gdzie w niedalekiej odległości spaceruje więcej osób. W miejscach, które nie są koszone, porośniętymi trawami czy bardziej zagęszczonymi zielenią – informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Po kilku dniach od utworzenia stosów dwa z nich zostały już zniszczone. Przy ulicy Romantycznej został spalony, na placu Jakuba Wujka rozebrany.

schronienia


Sprawca pozostawił jednocześnie informacje z podziękowaniami za przygotowanie drewna kominkowego… – mówi Andrzej Kus.

We wszystkich miejscach, gdzie znalazły się schronienia dla jeży, ustawione zostaną w związku z tym tabliczki informacyjne, aby nikt już nie miał wątpliwości, po co powstały. Niewykluczone, że w razie potrzeby, na terenie Szczecina będą powstawać kolejne schronienia dla małych zwierząt.

Czytaj też: Szczecin  | Ciekawostki | Ekologia | Zwierzęta | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Szczecin

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły