domki wakacyjne

Są jak kokony. Maleńkie domki wakacyjne na Kostaryce

COCO Art Villas to propozycja na letni wypoczynek blisko natury. Wakacyjne domki na Kostaryce zaprojektowali czescy architekci z pracowni ARCHWERK.

Budowa kompleksu zakończyła się w czerwcu 2020 roku. Wakacyjne domki znajdują się nad plażą Hermosa, blisko lubianego przez turystów miasteczka Uvita. Projektując kompleks architekci chcieli stworzyć z jednej strony luksusowe, a z drugiej wesołe domki, które będą przykładem nowoczesnej architektury tropikalnej. Zgłaszając się do architektów inwestor liczył na powstanie miejsca, w którym turyści będą mieli przyrodę na wyciągnięcie ręki. Miejsca, gdzie oczyszczą umysł i doświadczą niezapomnianej przygody.

Domki zbudowane zostały z prostych, lokalnych materiałów. Wyglądem przypominają domy zbudowane na drzewach. Głównym materiałem konstrukcyjnym jest lokalne drewno tropikalne, które uzupełnione zostało płótnem namiotowym i metalowymi elementami. Konstrukcja, która nadaje kształt budynkom została tutaj wysunięta na pierwszy plan – to ona tworzy specyficzny klimat architektury miejsca.

Nad projektem pracowali również architekci z pracowni Formafatal. W sumie powstało pięć małych budynków, które zdają unosić się pośród zieleni. Poszczególne budynki zostały połączone systemem kładek i schodów wykonanych z drewna i siatki cięto-ciągnionej. Całość podtrzymują stalowe kolumny. Chodniki pełnią też funkcję platform widokowych, a na jednym z podestów można nawet wskoczyć na trampolinę.

Kładki i podesty mają minimalistyczny kształt i celowo zaprojektowaliśmy je w czystych liniach, które są typowe dla innych obiektów resortu. Powstały bryły miękkie i o organicznych kształtach – tłumaczą architekci.

domki wakacyjne


Wnętrza są minimalistyczne. Centralnym punktem domków Coco są łóżka umieszczone na podwyższonej części podłogi. Układ w każdym z domków został zaprojektowany tak, aby wykorzystać najlepsze widoki na okolicę. Czujne oko bez problemu dostrzeże tu małpy i tukany.

Z powodu niewielkich rozmiarów w domkach nie ma kuchni. Powstał jeden kokon kuchenny, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy domków. Rezerwację w domkach można składać przez Airbnb. Tygodniowy pobyt w jednym domku dla dwóch osób w maju to koszt około 4500 złotych. Chętni na wyjazd informacje znajdą na oficjalnej stronie: artvillas.com.

Czytaj też: Podróże | Ciekawostki | Zieleń | Domek letniskowy

fot. BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)