Lampy Balans

Są jak nowoczesne rzeźby – lampy Balans od Pauliny Sobczyk

Lampy Balans zaprojektowała Paulina Sobczyk, absolwentka architektury wnętrz  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Młoda projektantka nadała im rzeźbiarskie formy, dzięki którym wyglądają lekko i elegancko.

Balans to seria lamp o lekko rzeźbiarskiej, a zarazem funkcjonalnej formie z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi. Paulina Sobczyk uzupełniła lampy o miejsce na donice czy wieszak na ubranie. Dzięki temu wygląd lamp można modyfikować i dopasowywać do klimatu panującego w naszych wnętrzach.

Geometryczne kształty lamp Balans zaczerpnięte zostały z kompozycji pojawiających się w malarstwie konstruktywistycznym. Linearne kompozycje nadają lampom lekkości, a nieregularna, ale jednocześnie zrównoważona konstrukcja sprawia wrażenie zbalansowanej. Całą formę dopełniają okrągłe klosze.

Ideą tego projektu było znalezienie czystej, minimalistycznej formy o lekko rzeźbiarskim, abstrakcyjnym kształcie – mówi Paulina Sobczyk.

Całość mimo wyszukanej formy miała być w pełni funkcjonalna. Projektantce udało się połączyć wszystkie najważniejsze założenia. Uniwersalność formy lamp Balance powoduje, że obiekty te pasują nie tyko do mieszkań i domów, ale również miejsc użyteczności publicznej, hoteli i sklepów.Lampy Balans


Lampy Balans są zaprojektowane z giętych elementów o okrągłym i jednakowym przekroju, które następnie zespawano ze sobą. Obiekty posiadają dodatkowe elementy takie jak dospawane obręcze, będące miejscem do dopasowania dodatków w postaci donic lub wieszaków. Jednocześnie do serii zostały zaprojektowane donice, odlewane z miedzi, w trzech rozmiarach. Ich zwężany kształt pozwala na swobodny montaż w obręczach bez dodatkowych łączeń.

Czytaj też: Lampa | Rzeźba | Polscy projektanci | Minimalizm | Instagram

źródło: Paulina Sobczyk