Są kolorowe i oryginalne. Poznajcie lampy Ili Ili

„Ili Ili” w języku polskim znaczy „Albo Albo”. To kawał dobrego wzornictwa, za którego stworzeniem stoją Chorwaci z Grupy Products. Lampy Ili Ili składają się z cylindrycznych modułów, które można łączyć. Są to przede wszystkim lampy wiszące, ale ostatnio dołączyły do nich kinkiety.

Mnogość konfiguracji zaskakuje. Zestawiając ze sobą poszczególne moduły stajemy się projektantem, ale i doświadczamy kreatywnej zabawy! Nawet nazwy linii i poszczególnych modeli (Cat’s Hat, Dance All Night, Coctail Please, Gone Fishing) zdają się być wypowiadane z przymrużeniem oka, jako zaproszenie do gry w skojarzenia.

Za tą zabawą kryje się praca doświadczonych projektantów i rzemieślników. Oświetlenie Grupy Products ma być przede wszystkim funkcjonalne – forma zależy od roli, jaką pełni przedmiot. Lampy wytwarzane są ręcznie. Członkowie Grupy: Ivana Pavic, Tihana Taraba i Filip Despot podkreślają swoje przywiązanie do tradycji, rzemiosła, szacunek i zaufanie do pracy ludzkich rąk. Filozofia marki zakłada opiekę projektanta nad jego dziełem od narodzin na desce kreślarskiej do wypuszczenia w świat gotowego produktu. Takie postępowanie daje gwarancję jakości oraz świadomość, że wisząca w pokoju lampa nie jest dziełem maszyny, ale człowieka.

Lampy Ili Ili kojarzą się swoim wielbicielom przede wszystkim dzięki bogatej kolorystyce. W portfolio marki znajdziemy również stonowane wersje w bieli i czerni. Są skromne i eleganckie, zdają się być w tej rodzinie najpoważniejsze i najbardziej praktyczne. Wciąż są to jednak Ili Ili, przybierające różne kształty i świetnie odnajdujące się w niemal każdej przestrzeni. Lampy można powiesić w salonie albo w jadalni. Albo w sypialni. Albo w kawiarni. Czarną albo białą. Szarą albo kolorową. Albo – albo. I to jest to!

Produkty marki GRUPA PRODUCTS można z powodzeniem dostać w Polsce. Dystrybutorem w naszym kraju jest Pufa Design. Więcej: pufadesign.pl.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły