Są kolorowe. Nowa kolekcja wanien i umywalek OMNIRES OVO

Mogą sporo namieszać w naszych łazienkach. Na rynku zadebiutowała nowa kolekcja wanien i umywalek OVO marki OMNIRES. Serię zaprojektowała Paulina Shacalis, która umiejętnie połączyła minimalistyczny design z odważnymi kolorami.

Uwielbiamy otaczać się przedmiotami, których autorzy nie są anonimowi. Kolekcja OVO zaprojektowana przez Paulinę Shacalis powstała z zamiłowania do geometrii i koloru. Projektantka nadała wannom i umywalkom minimalistyczne formy i zachowała przy tym wzorcowe proporcje. Dzięki temu powstał kształt stworzony przez dwa połączone półokręgi o organicznym i harmonijnym charakterze. Ogromnym plusem jest opracowana paleta barw o matowym wykończeniu. Wanny i umywalki z serii OVO stanowią świeżą i miłą dla oczu ciekawostkę oraz stwarzają możliwość nadania wnętrzu unikalnego charakteru.

Pracując nad paletą barw serii OVO projektantka inspirowała się kolorami żywiołów natury: spalonej słońcem terakoty (terracotta), pudrowego koralowego różu (coral), naturalnej oliwkowej zieleni (olive), głębokiego błękitu nocnego nieba (midnight blue), popielatej szarości (ash grey) oraz wulkanicznej czerni (black lava). Dostępne są też wanny i umywalki w klasycznej bieli, w wersji błyszczącej i matowej do wyboru. Powstała paleta barw, która daje wiele możliwości aranżacyjnych. Kolory natury dobrze łączą się z innymi – to duże ułatwienie w pracy architektów wnętrz.

Paulina Shacalis, studio OMNIRES

Warto zwrócić uwagę na detale. Dzięki specjalnemu projektowi dno umywalki i wanny znalazło się niżej – na poziomie podłoża, zachowując jednocześnie optymalną wysokość ścian. Ten zabieg sprawił, że produkty są głębsze, a ich użytkowanie staje się wygodniejsze. Woda z umywalki nie rozpryskuje się na boki, a wchodzenie i wychodzenie z wanny jest łatwiejsze. To drobnostki, ale mają ogromne znaczenie.

Z czego wykonano wanny i umywalki OVO? Marka OMNIRES sięgnęła po materiał kompozytowy M+, którego głównym składnikiem jest polska skała dolomitowa. To innowacyjny materiał, który dzięki odpowiedniej technologii produkcji staje się niezwykle plastyczny i umożliwia idealne wykończenie wszystkich detali.

W tym roku kolekcja wanien i umywalek OVO projektu Pauliny Shacalis zdobyła wyróżnienie w konkursie must have 2022, organizowanym przy Łódź Design Festival. Gratulujemy!

PS więcej o kolekcji OVO M+ znajdziecie na oficjalnej stronie www.omnires.com.

Czytaj też: Łazienka | Ceramika | Detal | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe Omnires

Artykuł przygotowałem we współpracy z Omnires.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły