fot. big-game.ch

Są małe i piękne. Kolorowe pendrive’y od BIG-GAME

Przenośna pamięć USB zazwyczaj kojarzona jest z urządzeniami, które wyglądają “zwyczajnie”.

Wynika to z tego, że najczęściej skupiamy się na funkcji, jaką mają pendrive’y spełnić – bezpiecznie przechować nasze pliki. Estetyka urządzenia zepchnięta jest na dalszy plan. Szwajcarskie studio projektowe BIG-GAME przygotowało jednak urządzenie, które z powodzeniem może uchodzić za małe dzieło sztuki.

Kolorowe pendrive’y zostały zaprojektowane dla firmy Praxis Design z Hongkongu. Projektanci przygotowali urządzenia, które wyglądem przypominają ołówek lub malarski pędzel. Długość takiej pamięci USB odpowiada długości średniej wielkości ołówka. Projektanci chcieli, aby dzięki większym gabarytom gadżet był lepiej widoczny i tak szybko się nie gubił.

Urządzenie dostępne jest w 11 kolorach. Z jednej strony zakończone jest wejściem USB, a z drugiej podłużną końcówką, której nadano kształt sześciokonta, dzięki czemu może stabilnie leżeć na przykład na biurku. Gadżet dostępny jest na stronie Praxis. Firma zapowiada, że wkrótce będzie można zamówić pendrive z przygotowaną wcześniej przez siebie grafiką. (ka)