Kolekcja lamp Tense, New Works

Są piękne. Ulubione produkty architektów współpracujących z Pufa Design

Początek roku sprzyja podsumowaniom i planom na nowy rok w branży wyposażenia wnętrz. Niżej zestawiliśmy produkty, po które najchętniej sięgali architekci współpracujący ze sklepem Pufa Design i nie tylko. 

Przedstawiamy 10 produktów, których design został doceniony i stał się elementem współczesnych polskich wnętrz. Wszystkie produkty łączy duży potencjał estetyczny, wysoka jakość, która jest odzwierciedlona nie tylko w dopracowanym projekcie, łączącym w sobie wiele kontekstów stylistycznych zinterpretowanych na nowo, ale też kryje się w starannie wyselekcjonowanych materiałach, certyfikatach i gwarancji. To elementy wyposażenia, które będą dobrze wyglądać przez wiele lat.

W 2022 roku nasi architekci sięgali najchętniej po:

1. Asteria, kolekcja lamp wiszących

Prosta forma lampy Asteria (Umage) sprawia, że przedmiot będzie pasować do wielu wnętrz. Lampę łatwo można dopasować do konkretnej estetyki, dzięki temu, że jest ona dostępna w wielu odważnych odcieniach. Ten potencjał dostrzegli architekci, którzy w 2022 r. chętnie wykorzystywali ją w swoich projektach i realizacjach. Lampa Asteria będzie dobrze wyglądać nad stołem w jadalni lub wyspą kuchenną.

Lampa wisząca Asteria, Umage

2. Lampa sufitowa Arigato 45

Kwintesencja minimalizmu, który spotyka na swojej drodze japońską estetykę i siłę wyrazu. Charakterystyczne lampy Arigato 45 (Grupa Studio) z długimi, łamanymi ramionami stały się wyjątkowo chętnie wybieranym modelem funkcjonalnego oświetlenia, jednak w 2022 architekci sięgali częściej po ich nowy model, który wyróżnia się większym przekrojem klosza.

Lampy sufitowe Arigato C-45, Grupa Studio

3. Lampy wiszące Strand

Wabi-sabi to styl, który zadomowił się w wielu twórczych umysłach osób projektujących wnętrza, również nasi architekci chętnie po niego sięgali. Kolekcję Strand obejmującą lampy wiszące w kilku różnych kształtach i rozmiarach zaprojektował Benjamin Hubert. Połączył on japoński styl z nowoczesnym podejściem do projektowania – klosze, choć stworzone z nowoczesnego materiału polimer cocoon, przypominają swoją formą tradycyjne japońskie lampiony.

Kolekcja lamp Strand, Muuto

4. Lampy wiszące Hashira

Inspiracja naturą znalazła swoje odzwierciedlenie w kolekcji lamp Hashira (Menu), które zostały wykonane z lnu. Lekkie w wyrazie oświetlenie było wybierane przez architektów do projektów wnętrz restauracji. Lniana tkanina Hashiry naciągnięta jest na stalową konstrukcję, co nawiązuje do stylu retro. Za projekt kolekcji lamp odpowiada znane studio Norm Architects.

Lampy wiszące Hashira

5. Kolekcja lamp Tense

Oprócz natury w designie, nasi architekci szukali też niekonwencjonalnego oświetlenia, które swoją innowacyjną formą nawiązywałoby do współczesnych rzeźb. Odpowiedzią na takie potrzeby jest kolekcja lamp Tense duńskiej marki New Works.

Kolekcja lamp Tense, New Works

6. Krzesła SM825

Najbardziej uniwersalnym i chętnie dobieranym do projektów krzesłem został model SM825. Doceniono, nie tylko wygodę, ale rzemieślniczą perfekcję oraz jego zrównoważone pochodzenie. Krzesła Skovby powstają z drewna z certyfikatem FSC w rodzinnej fabryce w Danii, która od ponad 80 lat specjalizuje się w tworzeniu drewnianych mebli.

Krzesła SM825, Skovby


7. Stoliki / szafki nocne Audacious

Charakterystyczne stoliki Audacious (Umage) wyróżniają się poprzez tkaninową żaluzję, która okala owalny kształt mebla. Właśnie poprzez to miękkie wykończenie Audacious były wybierane do projektów sypialni. Miękkie w wyrazie, ale nadal eleganckie. Dodatkowo praktyczne, ponieważ ukryto hub USB, który umożliwia ładowanie pięciu urządzeń jednocześnie.

Szafka nocna / stolik Audacious, Umage

8. Stół SM33

W 2022 na popularności zyskały głównie okrągłe stoły. Model SM33 (Skovby) oprócz okrągłego, wpisującego się aktualne trendy kształtu wyposażony jest w opatentowany system rozkładania (od 123 cm do 149 cm). Architekci docenili w tym meblu funkcję, zrównoważone pochodzenie oraz ponad 12 wariantów kolorystyczno-materiałowych stołu.

Stół okrągły rozkładany SM33, Skovby

9. Chodniki z tworzywa Edit

Szwedzka prostota w funkcjonalnym wydaniu, tak można określić koncept chodników do wnętrz i na zewnątrz Pappelina. W 2022 roku projektanci wnętrz chętnie sięgali po model Edit. To minimalistyczny wzór wykończony subtelnym, metalicznym połyskiem w stonowanych, naturalnych odcieniach.

Dywan Edit, Pappelina

10. Dywan Pebble Rug

Szczególnie architektom kochającym morze i wykańczającym nadmorskie apartamenty w oko wpadł dywan Pebble (Muuto). Juta i wełna nowozelandzka tworzą teksturę przypominającą plażę pokrytą otoczakami. Ekskluzywny skandynawski projekt opracowała Margrethe Odgaard, a dywan był wybierany do wnętrz apartamentów.

Dywan Pebble, Muuto


Wszystkie opisane kolekcje dostępne są w sklepie internetowym i Showroomie Pufa Design www.pufadesign.pl; FB / IG @pufadesign.

źródło: Pufa Design

Czytaj też: Oświetlenie | Naczynia | Meble | Ceramika | whiteMAD na Instagramie

Artykuł został przygotowany we współpracy z Pufa Design.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły