Są proste i funkcjonalne. Te meble mogą zachwycić

Pochodzące z Norwegii projektantki: Vera Kleppe i Ashild Kyte przygotowały serię mebli, które z powodzeniem mogłyby stanąć w galerii sztuki.

Stworzone meble cechują się prostotą i funkcjonalnością. Projektantki postawiły na żywe kolory i geometrię, którą doszukać się można w każdym z wykonanych przez nie przedmiotów. Od tej koncepcji odbiegają jedynie “Topiary lamps”- lampy, które swym kształtem przypominają liście o przyjemnych, pastelowych barwach. Lampy te mają obracany klosz, tak aby w razie potrzeby rozproszyć światło lub skupić je w konkretnym miejscu.

Z ich zestawu mebli jednym z ciekawszych jest druciana ścianka, pełniąca również funkcję szafy. Projektantki pomalowały ją w intensywnym kolorze. Ścianka składa się z dwóch skrzydeł, jedno posiada geometryczne romby, a drugie poziome linie z lustrem w środku. Takie rozwiązanie umożliwia wieszanie ubrań na jednym i drugim skrzydle.

Ciekawy jest także zestaw trzech stolików. Każdy z nich ma inny kształt i kolor, jedynym wspólnym elementem jest materiał, z którego wykoano blat. Ostatnim z przedmiotów jest leżanka balkonowa. Artystki projektowały je myśląc o wypoczynku. Jak zapewniają na tej liczącej 180 cm leżance można czytać lub zwyczajnie się zdrzemnąć. (ka)