Są ukryte w Tatrach. Kompleks drewnianych domków letniskowych

Zespół drewnianych domków letniskowych znajduje się w miejscowości Jasná w Słowacji. Kompleks zaprojektowali architekci z pracowni Ark-shelter.

Jasná to jeden z największych ośrodków narciarskich w kraju. Znajduje się tam Hotel Bjornson, który skłąda się z 11 domków letniskowych. Powierzchnia każdego wynosi 75 m kw., jednak dzięki przesuwanym ścianom każdy budynek można podzielić na dwa niezależne mieszkania o powierzchni około 32 m kw. W ten sposób powstało 11 domów-kabin, które umieszczone zostały w otoczeniu głównego budynku hotelowego.

Architekci chcieli przybliżyć naturę mieszkańcom, dlatego budynki zostały umieszczone między drzewami. Co ciekawe, konstrukcja nie wymagała wylewania fundamentów – minimalny kontakt modułów z podłożem był możliwy dzięki podniesieniu ich na palach. W ten sposób krajobraz zdaje się “przepływać” pod budynkami i oddychać.

Wnętrze domków ma prosty plan. Każdy z nich działa jak niezależne mieszkanie. Główną strefę stanowi salon, który pełni też funkcję głównej sypialni. Dodatkowo w domkach są drugie, mniejsze sypialnie, przedpokój i łazienki. W salonie są duże przesuwane ściany, które umożliwiają połączenie dwóch modułów domu w jedną przestrzeń. To dobra opcja dla tych, którzy wypoczywają w domkach w większym gronie.

Wszystkie domki urządzone zostały tak samo – moduły wyglądają jak swoje odbicia lustrzane.

Domki mimo że znajdują się w popularnym ośrodku turystycznym to gwarantują poczucie prywatności i spokoju. Dodatkowo goście mogą korzystać ze strefy wellness, saun i pokoi relaksacyjnych z masażystą.

Czytaj też: Słowacja | Domek letniskowy | Las | Podróże | whiteMAD na Instagramie

fot. BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)