białe domki

Są urocze. Dwa białe domki na wynajem od architektów z pracowni BiK

Dwa białe domki na wynajem zbudowane zostały w Argentynie. Ich projekt przygotowali architekci z pracowni BiK, którzy w maksymalnym stopniu wykorzystali dostępną przestrzeń.

Domki na wynajem znajdują się w regionie Chapadmalal, około 200 kilometrów na południe od Buenos Aires. Domy zbudowano w bezpośrednim sąsiedztwie Oceanu Atlantyckiego. Architekci tak usytuowali budynki, aby były nasłonecznione przez większą część dnia. 

Domy mają prosty plan, ich rzuty przypominają plany kawalerek. Składają się z dwóch sypialni, pokoju gościnnego z aneksem kuchennym, łazienki i toalety. Ich przedłużeniem jest taras, na którym można spędzać wolny czas i grillować – to właśnie w tym miejscu mieszkańcy mają spędzać większość swojego wolnego czasu. Sypialnie usytuowano w południowych częściach, co ma sprawić, że pomieszczenia te będą chłodniejsze wobec pozostałej powierzchni.

białe domki
Białe domki od architektów z pracowni BiK

Konstrukcja budynków jest minimalistyczna. Zewnętrzne ściany są białe i w niektórych miejscach posiadają dekoracyjne, ażurowe prześwity. Dzięki nim do wnętrza dociera optymalna ilość naturalnego światła. Ażurowe fragmenty chronią też wnętrze przed przegrzaniem. Powstała surowa konstrukcja nie wymaga konserwacji. Domy są też ekologiczne. Wnętrza zyskały izolację, która poprawia wydajność cieplną. Dodatkowo na dachach znalazły się kolektory słoneczne, które ogrzewają wodę.

Zobacz też: Dom jednorodzinny | Minimalizm | Wnętrza | Sypialnia

fot. Adrián Ríos (źródło: BiK Arquitectura)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły