Sake set

Sake Set. Zestaw do alkoholu od Sonii Kalandyk i Anny Pielesz

Sake Set to projekt szklanego naczynia do sake, który zaprojektowany został przez Sonię Kalandyk i Annę Pielesz z pracowni Problonde Studio. Nad projektem pracował też Paweł Dworczyk.

Bazując na danych ONZ każdego roku na całym świecie zbiera się 700 mln ton ryżu. Utylizacja łusek ryżowych stanowi wyzwanie, mogące przynieść wymierne korzyści dla środowiska. Wykorzystanie krzemionki z popiołu łusek ryżu w szerszej skali produkcyjnej ułatwi rozwiązanie globalnego problemu. 

Jedną z możliwości wykorzystania krzemionki jest szkło boro-krzemowe, które wykorzystaliśmy w projekcie – opisują twórcy projektu Sake set.Sake set


Takie szkło charakteryzuje się dużą odpornością na temperaturę oraz jest bezpieczne w kontakcie z żywnością.

SiO2 (bo tak oficjalnie nazywa się zestaw do sake) to zestaw akcesoriów do rytuału picia sake. Gadżet umożliwia eleganckie picie tego trunku. Zestaw składa się z czterech niewielkich szklanek, które uzupełnia pojemna butelka. Zestaw naczyń SiO2 wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Projektanci połączyli tutaj szkło, drewno oraz tworzywo o złotym kolorze. Co ciekawe, butelka do sake ma zaokrąglone dno, dlatego podstawa w kolorze złota jest jedynym miejscem, w którym naczynie może stać pionowo. Dlatego można mieć pewność, że zawsze wróci na swoje miejsce.

Gadżet póki co nie trafił do sprzedaży.

Czytaj więcej: Ciekawostki | Opakowania | Naczynia

źródło: Problonde Studio