Sala bankietowa od BOLD Design

Idea projektu została zaklęta w inspiracji scenografią. Wnętrze zaaranżowano w taki sposób, aby tworzyło sekwencję starannie przemyślanych ujęć. Przemieszczając się w przestrzeni, od przestronnych, otwartych części, po intymne, bardziej odizolowane miejsca użytkownicy Sali mają doświadczać pełnej gamy wrażeń.

Każdy kąt oddziałuje na nich w inny sposób, dzięki czemu nie odkrywają wnętrze nie tylko z obserwacji, ale realnych odczuć – tutaj projektanci pamiętali o doborze materiałów projektowanych elementów.

Projekt balansuje na granicy pałacowego przepychu. Niecodzienny wygląd wnętrza został natomiast osiągnięty przy wykorzystaniu mniej ekstrawaganckich środków.

Ograniczone w formie, monochromatyczne reliefy są elementem dominującym, który dodatkowo nadaje wnętrzu elegancji. Reliefy zdają się nawiązywać dialog z lustrami zdobiącymi przeciwległą ścianę, które jednocześnie powiększają całą przestrzeń.

Konsekwencja w zastosowanej palecie barw wydobywa tekturę użytych materiałów oraz podkreśla drewnianą, ułożoną w jodełkę podłogę.

Wypełniona sala to przestronna przestrzeń otwarta, o iście dekoracyjnym charakterze – mówią projektanci z BOLD Design.

Pastelowe kolory, złote dodatki w kontraście z przecieraną fakturą ścian sufitu tworzą miejsce, któremu nie sposób się oprzeć.

Warto też zwrócić uwagę na wyczuwalny wątek galeriowy, który przewija się w projekcie. Zachowany w duchu klasycznej elegancji korytarz, przedziera się od Sali głównej poprzez zwieńczone łukami otwory. Te ostatnie nadają przestrzeni rytm, tworząc zarazem swego rodzaju intymne kadry.

Wcześniej opisywaliśmy inny projekt pracowni BOLD Design. Zobaczcie ich świetną Mydlarnię tutaj.

źródło: bold-design.com.pl

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły