Salon biżuterii Auroria w Poznaniu

Salon biżuterii Auroria w Poznaniu. Wnętrze, które zachwyca detalami!

Salon biżuterii Auroria w Poznaniu to nietypowe wnętrze, które zachwyca pięknem i spójnością detali. Autorem wnętrza jest Radek Janowski, który opowiedział nam o swoim najnowszym projekcie. 

Bycie doradcą a także przyjacielem klienta jest wpisane w DNA marki Auroria. Dlatego też głównym założeniem projektu wnętrza było stworzenie unikatowego doświadczenia. Tutaj nie znajdziecie produktów za szklaną ladą czy pod kluczem. Biżuteria wyeksponowana jest na drewnianych ekspozytorach, które zachęcają do dotykania, przymierzania oraz oglądania. Twórcom marki zależało, aby proces zakupowy bardziej przypominał rozmowę przy kawie, niż chłodną transakcję. To też przełożyło się na elementy wnętrza takie jak meble czy siedziska.

Kolejnym ważnym aspektem było stworzenie ścieżki, po której będzie poruszał się użytkownik. Salon został zaprojektowany w taki sposób, aby każdego klienta przeprowadzić przez proces świadomego wyboru biżuterii zaręczynowej i ślubnej. Rozmowa z doradcą rozpoczyna się w strefie edukacji, gdzie dowiemy się więcej na temat parametrów kruszca czy kamieni szlachetnych. Przy ekspozycji możemy wstępnie zapoznać się z designem pierścionków i obrączek, aby na koniec wygodnie usiąść na narożnej sofie i przyjrzeć się dokładniej małym dziełom sztuki złotniczej w strefie rozmów.We wnętrzu królują pastelowe odcienie różu oraz beżu. Zauważymy też sporo elementów okrągłych  jak szafki, półki czy lady, lakierowane w różnych odcieniach. Front lady oraz szuflad zdobią toczone z drewna półwałki. Na ścianach znajdziemy  projekty oraz ilustracje biżuterii. Nie zabrakło też roślin, które podbijają domowy klimat i wprowadzają nieco życia do wnętrza. Zasłony nie tylko spełniają funkcję podziału przestrzeni, ale także wyciszają wnętrze i stanowią tło dla ażurowych konstrukcji w kolorze różowego złota. Oświetlenie, które spaja w całość wszystkie elementy możemy podzielić na dwie kategorie: dekoracyjne oraz funkcjonalne.To drugie pomoże nam w dokładnej ocenie biżuterii i sprawi, że będziemy w stanie dostrzec charakterystyczne mienienie się kamieni szlachetnych Na dużym ekranie możemy zobaczyć najnowsze kolekcje biżuterii a na tym mniejszym, tablecie, możemy pokusić się o zaprojektowanie własnego pierścionka zaręczynowego, korzystając z konfiguratora 3D. Biżuteria na zamówienie zapewnia możliwość spersonalizowania pierścionka według naszego projektu. 

Salon biżuterii Auroria w Poznaniu przy ulicy Paderewskiego jest też wyjątkowy pod innym względem. Tuż za strefą rozmowy możemy przypatrzeć się działaniom złotników, którzy pracują nad kolejnymi zamówieniami dla klientów marki. Ta część salonu ma nieco bardziej surowy charakter. Oprócz różowych przepierzeń na pierwszy plan wychodzą nietypowe biurka, wykonane z przetartej sklejki. Tu również oprócz niezbędnego sprzętu, polerek i szlifierek znajdziemy zieleń. Całość idealnie oddaje charakter marki, mariaż tradycji, manufaktorowości z nowoczesnością i technologią. Poznański showroom to dowód na to, że biżuterii nie musimy pokazywać na ciężkich drewnianych ladach, w koszuli i białych rękawiczkach. Wręcz przeciwnie, w tej dziedzinie również jest miejsce na świeżość i lekkość.

O projektancie: 
Nazywam się Radek Janowski. Moje projekty skupiają się wokół wzornictwa i projektowania wnętrz. Uważam, że projektowanie to zadawanie pytań i szukanie kreatywnych rozwiązań. Dobry projekt powinien być zrównoważony, innowacyjny i opłacalny. Częścią mojego procesu twórczego jest szkicowanie. Zacząłem rysować od 2 roku życia, więc osobiście uważam, że to mój język ojczysty. Poza tym, jestem miłośnikiem roślin, pięknych przedmiotów i podcastów. Więcej na temat twórczości Radka przeczytacie tutaj: https://radekjanowski.com

źródło:  Radek Janowski (https://radekjanowski.com) / zdjęcia: Jaga Kraupe (https://kraupe.myportfolio.com)

Czytaj też: Oświetlenie | Minimalizm | Wnętrza | Architektura w Polsce | Poznań | Butik Detal |