Salon firmowy Profbud laureatem International Property Awards 2016/2017

Nowoczesny salon firmowy warszawskiego dewelopera Profbud zaprojektowany przez studio Robert Majkut Design otrzymał prestiżową nagrodę International Property Awards 2016/2017 w kategorii Retail Design. Nagroda została wręczona laureatom 27 października 2016 r. podczas uroczystej gali w Londynie.

Salon firmowy Profbud projektu Roberta Majkuta dołączył do grona wybitnych polskich inwestycji dostrzeżonych i nagrodzonych poza granicami naszego kraju. W zeszłorocznej edycji wśród laureatów International Property Awards znalazło się między innymi Multikino Złote Tarasy również stworzone przez tego designera.
Salon wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie oraz wykonany z innowacyjnych materiałów. Wszystko po to, aby klienci mogli w komfortowych warunkach dokonywać decyzji zakupowych dotyczących przyszłego mieszkania. Wnętrze wyróżnia wysoki poziom customizacji projektowej, w którym większość elementów zostało stworzonych przez światowej sławy projektanta Roberta Majkuta specjalnie dla tego dewelopera. W efekcie na potrzeby inwestycji powstało wiele prototypów, takich jak multimedialne biurka, okrągły stół w sali konferencyjnej, gabloty do prezentacji makiet czy imponujących rozmiarów lampa z 44 szklanych rur.
– Postawiliśmy na klarowną, czytelną funkcję przestrzeni i jej podział na nowoczesne rozwiązania prezentacyjne, zakładające dużą interaktywność z kupującym, ekspozycję zaawansowanych makiet, ściśle idący z wytycznymi marki koloryt, unikalną atmosferę oraz dużą otwartość – powiedział o projekcie Robert Majkut podczas uroczystego otwarcia inwestycji.

Wnętrze salonu firmowego Profbud zostało podzielone na funkcjonalne strefy. Poczekalnia wyposażona jest w meble wypoczynkowe oraz wysoki regał wykonany z nowatorskiego materiału paperstone. Stanowiska obsługi klienta to zaawansowane technologicznie multimedialne biurka, dzięki którym można oglądać wizualizacje mieszkań w trakcie wirtualnych spacerów. Strefa konferencyjna, ze ścianą ze szkła zmieniającego przezierność i wyciszona akustycznie, zapewnia intymność podczas negocjacji i podpisywania umów z klientami. Centrum salonu stanowi reprezentacyjna przestrzeń, której przyjętą granicę wyznacza lampa stworzona z 44 rur ze szkła laboratoryjnego. Wnętrze utrzymane jest w energetycznej czerwono-biało-czarnej kolorystyce, zgodnej z identyfikacją wizualną marki Profbud. Zamyka je ściana z trójwymiarowym, wykonanym z drewna reliefem oraz specjalnie dla tego miejsca zaprojektowana cieniowana gradientem wykładzina. Dopełnieniem całości jest specjalnie dobrana muzyka oraz zapach.

Nagroda International Property Awards jest przyznawana designerom, architektom, projektantom wnętrz, deweloperom i hotelarzom za najciekawsze, najbardziej innowacyjne i reprezentacyjne projekty oraz realizacje. O International Property Awards od 1995 roku ubiegają się kandydaci całego świata. O tym jak bardzo prestiżowa jest to nagroda może świadczyć fakt, że głównymi partnerami konkursu są Emirates Airlines czy The Telegraph. Projekty poddawane są wnikliwym analizom przez jury składające się z ponad 70 specjalistów.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły