Salon fryzjerski w Gdyni inspirowany gdyńskim modernizmem.

Salon fryzjerski w Gdyni w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zaprojektowali Marta Komorowska i Bartosz Koszałka. Wnętrze miało być ciche, spokojne i harmonijnie. Architektom zależało, aby wnętrze stanowiło zaledwie tło dla głównych bohaterów – pracowników salonu i ich klientów. 

W zachodniej części Gdyni zlokalizowana jest obecnie największa pod względem powierzchni dzielnica – Chwarzno-Wiczlino. Ta podmiejska przestrzeń jest jeszcze wolna od hałasów i pełna zieleni, a zabudowa raczej ekstensywna i na szczęście niska. Nie zasłania, a wręcz kierunkuje wzrok na rozległe lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W tak malowniczej scenerii został wybudowany budynek, w którym na parterze została przewidziana przestrzeń na salon fryzjerski, jakże potrzebny mieszkańcom w tak szybko rozwijającej się dzielnicy.

“Po dokładnym przeanalizowaniu metodyki pracy salonu zaprojektowaliśmy przestrzeń prostą i bezpretensjonalną, która stanowi tło zarówno dla pracowników jak i klientów. W tej przestrzeni klienci powinni się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach. Na początku dostaliśmy dokładne wytyczne na temat  stanowisk pracy oraz jak wygląda typowy dzień z życia w zawodzie fryzjera.  Po dokładnym przeanalizowaniu metodyki pracy salonu fryzjerskiego zaprojektowaliśmy przestrzeń prostą i bezpretensjonalną, która stanowi tło zarówno dla pracowników jak i klientów.” – tłumaczą architekci z pracowni


W tej przestrzeni klienci powinni się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach, dlatego też tak ważnym czynnikiem jest klimat wnętrza oraz dobry kontakt pracownika z klientem.  To jest bardzo osobista i bardzo wymagająca usługa, a to jaka atmosfera panuje w salonie jest ważną częścią tego doświadczenia, ale o to się na martwiliśmy, gdyż właścicielka salonu od początku zaraziła architektów swoim entuzjazmem i pogodą ducha.

O architektach:
Architekci Marta Komorowska i Bartosz Koszałka są współzałożycielami bkm group. Tworzymy indywidualne projekty architektoniczne budowlano – wykonawcze oraz kompleksowe aranżacje wnętrz, od fazy koncepcji do realizacji „pod klucz”, zarówno dla klientów prywatnych jak i komercyjnych. Posiadamy wymagane uprawnienia w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń potrzebnych do m.in. złożenia projektu budowlanego do Urzędu.

“Dzięki zdobytemu doświadczeniu w renomowanych pracowniach architektonicznych w Trójmieście, Warszawie, Poznaniu oraz w Pradze, czy też wdrażaniu metod i technik zarządzania projektami poznanych podczas podyplomowych studiów na SGH w Warszawie – przeprowadzamy wszystkie procesy projektowe w sposób zorganizowany, terminowy i efektywny. Działamy na terenie całego kraju, głównie w województwie pomorskim i Warszawie. Mamy za sobą wiele projektów wykonanych w Trójmieście jak i na całym Pomorzu, czy też w Warszawie. Dojazd do klientów, spotkania na miejscu inwestycji, nadzór autorski na budowie, czy też kontakt za pośrednictwem różnorodnych form komunikacji jest dla nas standardem. Zapraszamy również do naszego biura w Trójmieście lub Warszawie, aby poznać się i omówić zagadnienia projektowe przy kawie, czy też herbacie.”  – czytamy na stronie BKM Group https://bkmgroup.pl 

Czytaj też:  Wnętrza | Modernizm | Zdrowie | Polscy projektanci|

źródło: Salon fryzjerski w Gdyni /  https://bkmgroup.pl