fot. mode:lina

Salon Jubilerski Ania Kruk inspirowany starym, złotniczym warsztatem

Ania Kruk to młoda marka biżuterii stworzona przez rodzeństwo: Anię Kruk i Wojciecha Kruka Jra – dzieci Wojciecha Kruka, który jest autorem sukcesu firmy W.Kruk.

Można powiedzieć, że marka Ania Kruk mimo swojego młodego wieku ma za sobą kilkaset lat doświadczeń rodzinnej firmy, której pierwszy złotniczy warsztat powstał w 1840 r. Te korzenie sięgające XIX wieku były dla architektów inspiracją do zaprojektowania wnętrza butiku. Poznańscy projektanci ze studia mode:lina architekci, przeglądając rodzinne albumy natrafili na zdjęcia starego warsztatu złotniczego. Jego wystrój stał się motywem przewodnim.

Oczywiście projektanci zinterpretowali historię na nowo i dostosowali wygląd butiku do współczesności. Zamiast tradycyjnych ekspozytorów we wnętrzu pojawiły się perforowane ściany, które zazwyczaj w warsztatach służyły jako przybornik na narzędzia. Miejsce pilników i wierteł zastąpiły lustra, ramki, lampy i logotypy. Dokładnie wyeksponowano samą biżuterię. Część powieszono na specjalnych drewnianych kółkach. Liczne otwory w ścianach dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza.

Barwą, która tutaj dominuje jest biel. Wnętrze ocieplono drewnianymi elementami.

Butik marki Ania Kruk znajduje się w Warszawie przy ulicy Mokotowskiej. (ka)