Samochód przyszłości według Włochów. Oto Lancia Pu+Ra

Lancia jest włoskim producentem samochodów, który zapowiada powrót do czołówki graczy motoryzacyjnego świata. Firma zaprezentowała nowe logo i koncepcyjny model samochodu Lancia Pu+Ra, chcąc wyznaczać trendy na rynku projektowym w segmencie aut premium.

Zmiany w rozwoju firmy Lancia rozpoczęła od designu, który nie ma odpowiadać na bieżące potrzeby, ale przewidywać, jakie pojawią się w przyszłości. Lancia Pu+Ra Design powstało z połączenia angielskich słów “pure” oraz “radical”. To na nowo zdefiniowana filozofia marki, która chce czerpać inspirację z włoskiego designu.

Model, który oglądamy na wizualizacjach jest wzorcowym przykładem tego, co Lancia chce dostarczać na rynki w przyszłości. Samochody mają być miękkie w odbiorze, czyste i o zmysłowych kształtach. To wszystko zaprezentowane zostało w minimalistycznej formie. Rewolucję przejdzie również wnętrze pojazdów. Również tutaj Lancia będzie inspirować się włoskim wzornictwem, które słynie z dbałości o detale i stosowania wysokiej jakości materiałów.

Koncepcyjne auto Lancia Pu+Ra stanowi połączenie z pozoru przeciwstawnych sobie motywów piękna i techniki. Celem projektantów jest osiągnięcie harmonii i stworzenie rzeźbiarskiej, ale i funkcjonalnej formy.

Powrót marki na motoryzacyjny rynek zwiastuje odświeżone logo. Projektanci przeanalizowali siedem różnych znaków graficznych, które towarzyszyły marce od 1907 roku. Efektem jest opracowanie uproszczonego logo, które będzie umieszczane z boku pojazdów. Nie zobaczymy go więc na przedniej ani tylnej części nadwozia. W koncepcyjnym samochodzie widać napis “Lancia”, którego ostania literka ma formę odwróconej litery “V”. Taki napis będzie umieszczany z przodu oraz z tyłu.

Marka zapowiada, że w tym dwudziestoleciu zaprezentuje trzy nowe modele samochodów. Jednak nie będą tak futurystyczne, jak ten prezentowany na koncepcyjnych wizualizacjach. Model Pu+Ra póki co pozostaje projektowym manifestem, którym Lancia sygnalizuje kierunek swojego rozwoju. Mamy nadzieję, że to dopiero drobna zapowiedź rewolucji w projektowaniu aut.

źródło: materiały prasowe Lancia (www.lancia.it)

Czytaj też: Motoryzacja | Detal | Ciekawostki | Technologia | whiteMAD na Instagramie