Samsung Galaxy Watch3 – centrum dowodzenia na nadgarstku

Galaxy Watch3 to smartwatch nowej generacji. Jest smuklejszy od poprzedników, ale ma większy ekran i potrafi dużo więcej. Oto co powinieneś o nim wiedzieć.

Inteligentne zegarki w ostatnich latach mocno ewoluowały. Nie służą już tylko do odczytu godziny, powiadomień z telefonu czy przełączania piosenek. Współcześnie są też naszym asystentem, dzięki któremu możemy dbać o zdrowie i dobre samopoczucie.

Nad projektem Galaxy Watch3 pracowali wewnętrzni designerzy Samsung. Dzięki ich pracy powstało eleganckie i jednocześnie wygodne urządzenie typu wearables. Galaxy Watch3 wykonany został ze stali nierdzewnej połączonej z wysokogatunkową skórą. Smartwatch cechuje znany już z poprzednich modeli obrotowy pierścień, który wizualnie urozmaica gadżet, ale też ułatwia sterowanie jego funkcjami. Przekręcenie pierścienia umożliwia łatwe przechodzenie między widgetami, uruchamianie aplikacji i przewijanie powiadomień.

Najnowszy smartwatch Galaxy Watch3 ma większy ekran, niż jego poprzednicy, ale jest o 14% smuklejszy, o 8% mniejszy i o 15% lżejszy. Wyświetlacz zegarka można dowolnie konfigurować. Producent udostępnił ponad 80 tysięcy (!) różnych wzorów tarcz. Dzięki temu łatwo dopasujemy wygląd tarczy zegarka do naszego ubioru. Mnogość kolorystycznych wariantów jest więc nieograniczona! Na tarczy zegarka można także umieścić ulubione zdjęcie. Wystarczy zaimportować fotografię z telefonu i wskazać kadr. Dodatkowo dostępna jest biblioteka 40 różnych kompilacji, które pozwalają spersonalizować tarczę tak, by zapewnić szybszy dostęp do najistotniejszych funkcji.

Siedem lat temu wprowadziliśmy na rynek pierwszy model smartwatcha. Dziś jesteśmy maksymalnie skoncentrowani na tym, by korzystając z dotychczasowych doświadczeń, dostarczać użytkownikom jeszcze bardziej innowacyjnych i zróżnicowanych wrażeń. Chcemy to osiągać poprzez odważny design i zaawansowane technologie, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników – tłumaczy Dr TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business Samsung Electronics.

Co potrafi ten mały gadżet? Tutaj robi się naprawdę ciekawie. Galaxy Watch3 umożliwia nam lepiej dbać o zdrowie. Zegarek monitoruje stan zdrowia i samopoczucia. Posiada funkcję badania saturacji (SpO2), która pozwala na pomiar i śledzenie wartości nasycenia krwi tlenem. Wysoka wartość tlenu korzystnie wpływa na naszą kondycję. To nie koniec prozdrowotnych nowinek. W przyszłości na urządzeniu Galaxy Watch3 zostanie uruchomiona nowa aplikacja o nazwie Samsung Health Monitor, która będzie umożliwiała użytkownikom monitorować ciśnienie krwi (BP) oraz dokonywać odczytu elektrokardiogramu (EKG). Smartwatch wyposażono też w nową funkcję wykrywającą upadki – urządzenie wysyła wiadomość SOS do wybranej osoby z naszej książki kontaktów informując o potrzebie udzielenia pomocy.


Nie masz czasu iść na siłownię? Smartwatch Galaxy Watch3 będzie świetnym kompanem do treningów na powietrzu i w domu. Zegarek analizuje trening w czasie rzeczywistym i na bieżąco dostarcza informacje o aktualnych parametrach zdrowia. Po zakończeniu treningu otrzymujemy raport zawierający ocenę sześciu parametrów. O postępach w zakresie treningu wytrzymałościowego dowiemy się korzystając z funkcji mierzenia pułapu tlenowego VO2 max, która umożliwia wgląd w informacje związane z poborem tlenu.

Producent umożliwił użytkownikom dostęp do 120 różnych treningów w wersji wideo. O profesjonalny efekt można więc zadbać nie wychodząc z domu! Wystarczy wybrać jeden z treningów na smartfonie Galaxy i przesłać go na telewizor Samsung Smart TV. Resztą zajmie się nasz kompan – Galaxy Watch3, który będzie śledzić postępy treningowe i przypomni o konieczności odpoczynku między poszczególnymi ćwiczeniami. Zegarek potrafi też monitorować sen – dzięki temu dowiemy się, czy nie był zbyt krótki lub płytki. Wszak po dobrym śnie po prostu czujemy się lepiej i wydajniej pracujemy.

Projektanci Samsung opracowali też unikalny system sterowania zegarkiem za pomocą gestów. Aby odebrać połączenie wystarczy zacisnąć i rozluźnić dłoń, z kolei alarm wyłączymy przekręcając nadgarstek. Galaxy Watch 3 występuje też w wersji wyposażonej w łączność LTE – aby rozmawiać z bliskimi czy słuchać muzyki nie musimy mieć wtedy telefonu pod ręką.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch3 jest jak gadżet, którego pozazdrościłby tajny agent. Błyskawicznie dopasuje się do twojego stylu, nie rzuca się w oczy i aktywuje swoje supermocne wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Ot dyskretny urok technologii w profesjonalnym wydaniu. Designerom firmy mówimy chapeau bas!

Pssst! Zwróćcie uwagę na słuchawki Galaxy Buds Live, które są częścią ekosystemu Galaxy. Słuchawki będą doskonałym uzupełnieniem zegarka. Co potrafią? Nasz tekst o nich znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też: Technologia | Detal | Minimalizm | Gadżety

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung, źródło zdjęć: materiały prasowe Samsung