Samsung Lifestyle TV: dopasuj telewizor do swoich potrzeb!

To urządzenia, które towarzyszą nam każdego dnia. Dlatego tak ważny jest świadomy wybór modelu, który będzie odpowiadać na nasze potrzeby. W portfolio firmy Samsung znajdują się modele, które powstały dla osób chcących podziwiać zdjęcia i sztukę w pięknej oprawie, dla miłośników designu, dla użytkowników mediów społecznościowych, dla kinomanów i dla tych, którzy lubią oglądać filmy lub sport na świeżym powietrzu.

Pierwszym z telewizorów, który przyciągnął naszą uwagę jest The Frame 2021. To niezwykle przemyślany koncept telewizora, który umożliwia atrakcyjne prezentowanie rodzinnych zdjęć i dzieł sztuki na ekranie. Kiedy akurat nie oglądamy telewizji, możemy skorzystać z Trybu Sztuka, który pozwala wyświetlać ulubione zdjęcia i umożliwia dostęp do cyfrowych reprodukcji dzieł sztuki. Użytkownicy The Frame 2021 mogą skorzystać ze sklepu ze sztuką Art Store, w którym zebrano ponad 1400 prac znanych artystów. Miłośnicy malarstwa i fotografii będą zachwyceni!

Intrygujący jest sam wygląd telewizora, który dzięki doczepianym ramkom może być powieszony na ścianie – prezentuje się wtedy jak obraz. Ramki dostępne są w dwóch stylach – Nowoczesnym i Klasycznym – oraz pięciu wariantach kolorystycznych, dlatego dają możliwość aranżacji wnętrza według własnych potrzeb.

The Frame
The Frame


Model The Sero powstał dla osób aktywnie korzystających z mediów społecznościowych. Przeglądanie ich można kontynuować na ekranie telewizora, który posiada obrotowy ekran. Po połączeniu ze smartfonem ekran będzie automatycznie rotować w zależności od tego, co oglądamy na urządzeniu mobilnym. Pozycja ekranu może być pionowa lub pozioma. Aby połączyć telefon z telewizorem wystarczy zainstalować aplikację Smart Things i dotknąć smartfonem obudowy urządzenia. Obraz z ekranu telefonu zostanie zduplikowany, dzięki temu The Sero świetnie sprawdzi się zarówno do oglądania filmów, jak i wygodnego przeglądania treści z mediów społecznościowych czy wyświetlania zdjęć z wakacji.

The Sero

Ulubieńcem naszej redakcji jest telewizor The Serif. Model ten stworzono z myślą o miłośnikach unikatowego wzornictwa. Telewizor zaprojektowany został przez braci Ronana i Erwana Bouroullec na planie litery “l”, dzięki czemu z każdej strony wygląda efektownie. Popatrzcie na zdjęcia! Bracia Bouroullec to obecnie jeden z najbardziej znanych duetów projektanckich. Pochodzą z Francji, a uznanie zyskali dzięki projektom, w których idealnie dobrane materiały współgrają z wielofunkcyjnością mebli i przedmiotów. Telewizor The Serif może być postawiony bezpośrednio na obudowie lub wyeksponowany na minimalistycznych nóżkach, które sprawiają, że wygląda jak nowoczesna rzeźba.

The Serif

W ofercie Samsung jest też projektor, który zapewni wrażenia porównywalne z oglądaniem filmu w kinie. Laserowy projektor Ultra Krótkiego Rzutu The Premiere można postawić kilka centymetrów od ściany, aby uzyskać obraz o wielkości nawet 130 cali. Dzięki mocnemu podświetleniu można z niego korzystać nawet w słoneczne dni. Projektor potrafi wyświetlać obraz w jakości 4K, a w połączeniu z 40-watowymi głośnikami w formacie 4.2 sprawi, że oglądając sensacyjny film poczujemy się jak w środku akcji. Podobnie jak poprzednie urządzenia projektor The Premiere dysponuje systemem Smart TV, dzięki czemu umożliwia dostęp do najpopularniejszych aplikacji wideo.

The Premiere

Lubisz oglądać filmy pod chmurką? Z myślą o rozrywce w plenerze powstał telewizor The Terrace. To pierwszy telewizor Samsung, który zaprojektowano specjalnie z myślą o oglądaniu na zewnątrz. Telewizor spełnia wymagania IP55, co oznacza, że jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, kurz, wilgoć czy owady. The Terrace ma rozdzielczość 4K, a dzięki powłoce antyrefleksyjnej nawet w słoneczne dni można na jego ekranie zobaczyć wyraźny i nasycony kolorami obraz.

Czytaj też: Technologia | Ciekawostki | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem we współpracy z firmą Samsung.

źródło zdjęć: Samsung