Samuel Wilkinson i jego kolekcja babylon

Samuel Wilkinson jest londyńskim projektantem, którego studio projektowe rozwija się  w wielu kierunkach: od produktów konsumenckich aż do dzieł odnoszących się do sfery publicznej.

Artysta ten znany jest ze swojego ogromnego entuzjazmu oraz zaangażowania w każdy nowy projekt. To właśnie dzięki niemu powstają niesamowicie interesujące obiekty, które dowodzą jego świeżemu i dynamicznemu podejściu do wszystkich form projektowania.

Zapytany o swoją ostatnią kolekcję artykułów biurowych odpowiada:

“Chciałem stworzyć estetyczny, dotykowy zestaw obiektów, które znajdą zastosowanie zarówno w biurze jak i w domu. Każdy obiekt ma swój własny charakter i indywidualność, ale całość wygląda bardzo spójne. Szukaliśmy sposobu na  odrębne traktowania powierzchni, zarazem myśląc cały czas o spójności kolekcji. Poprzez te badania natrafiliśmy na  inspirujące obrazy warstw skalnych, takich jak  na stokach Coyote Buttes w Arizonie. Miękkie formy piaskowca są tam podzielone przez ostre warstwy skalne co daje naprawdę piękny efekt. Pierwszym etapem  rozwoju projektu  była analiza każdego z poszczególnych obiektów oraz jego funkcji, a następnie tworzenie miękkich form. Każdy z przedmiotów został uproszczony tak bardzo, jak to jest tylko możliwe, aby usunąć wszystkie zbędne szczegóły.”

Efektem końcowym stała się kolekcja Babylon – kolorowa, inna, przykuwająca uwagę. My chętnie zobaczylibyśmy ją na naszym redakcyjnym stoliku. (ms)