Sanya Horizons

Sanya Horizons. Połączyli dwa hotele w jeden, by stworzyć więcej miejsca dla natury

Sanya Horizons powstał w wyniku połączenia dwóch hoteli: The Regent Sanya Bay i Hotel Indigo Sanya Bay. Autorami projektu są architekci z niemieckiej pracowni Büro Ole Sheeren, którzy wygrali przetarg dla dewelopera CDF Investment & Development Co. Architekci zaproponowali, aby połączyć dwa niezależne obiekty w jeden. Budynek znajduje się w południowych Chinach na wyspie Hainan i zostanie otwarty w 2026 roku. 

Nowy obiekt będzie nosił nazwę Sanya Horizons oraz będzie wysoki na niespełna 160 metrów. Architekt dzięki połączeniu obu budynków w jeden duży pozwolił, aby reszta terenu, została w niezmienionej formie dzikiej przyrody. Gmach będzie składał się z sześciu ustawionych na siebie bloków zbudowanych nad oszklonym placem, który jednocześnie prowadzi do wejścia do budynku.

Zamiast tworzyć parę oddzielnych wież, hotele zostały ustawione jeden na drugim, dzięki czemu zajmują mniejszą powierzchnię i uwalniają dużą część naturalnego krajobrazu na ziemi” – powiedział Büro Ole Scheeren.

Sanya Horizons w swoim rozkładzie uwzględnia jeden z największych basenów typu „infinity” na świecie. Basen zostanie osadzony na słupach i osiągnie szerokość 153 metrów. Krawędzie obiektu będą zaokrąglone w kierunku oceanu, by oferować jak najlepsze widoki na wybrzeże. Dach każdego z sześciu bloków pokryje lokalna roślinność dająca efekt wiszącego ogrodu. Największy ogród nazwany „Oknem Horyzontów” znajdzie się we wgłębieniu w bryle na wysokości 75-u metrów. To właśnie to “okno” jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech budynku.

Dzięki tym strategicznym środkom oraz zastosowaniu dużej ilości zieleni w całym budynku, projekt Sanya Horizons jest wysoce ekologiczny i zrównoważony w stosunku do otaczającej go planety i pięknej przyrody” – mówi projektant.

Każdy pokój gościnny posiadać będzie swój prywatny taras oraz co najważniejsze widok na morze. Niektóre pokoje o nazwie „Horizon Villas” mieścić będą również prywatne baseny w pionach obiektu. Elewacje bryły będą zbudowane z sześciokątów wykonanych z rusztowań ze wbudowanymi balkonami. Dzięki temu zabiegowi architekt ograniczył ponad wymiarową potrzebę zużycia elektryczności na wentylacje, ponieważ wystające balkony zapewniają również cień. Poziome otwarcia w budynku znacznie zneutralizują wpływ wiatru na konstrukcje obiektu, jednocześnie zapewniając naturalną wentylację dla gości.

O pracowni:
Büro Ole Scheeren — niemiecka pracownia założona przez Ole Scheeren’a w 2010 roku. Wcześniej architekt działał w pracowni OMA. Obecnie pracownia Büro Ole Scheeren posiada biura w Hongkongu, Pekinie, Nowym Jorku, Berlinie, Londynie i Bangkoku. W jego projektach często pojawiają się piętrowe bloki, zakrzywione fasady i podniebne ogrody. Wśród zrealizowanych przez niego projektów są wklęsłe wieże Duo oraz „pionowa wioska” The Interlace w Singapurze.

Czytaj też: whiteMAD na Instagramie | Ciekawostki | Chiny | Rośliny | Hotel | Ciekawostki

Źródło: https://www.dezeen.com
Pracownia: https://buro-os.com
Zdjęcia: https://buro-os.com