Sauna na kółkach inspirowana czasami wiktoriańskimi. 

Sauna na kółkach to idealny pomysł dla osób, które pragną zadbać o swoje zdrowie. Sauny nie tylko usuwają toksyny z organizmu, ale także wspomagają układ krążenia, poprawiają jakość cery, a także redukują stres i zmęczenie. W szczególności, gdy możemy z niej korzystać w surowym klimacie brytyjskiej plaży.

Opisywana przez nas sauna na kółkach powstała na zamówienie firmy kosmetycznej Haeckels, która postanowiła podarować mieszkańcom brytyjskiego miasteczka Margate mobilną saunę, która jest opalana drewnem. Przedstawiciele firmy wybrali właśnie to miasteczko ze względu na jego uzdrowiskowy charakter, a także wspaniałe nadmorskie widoki, które pomagają się wyciszyć. Kolejnym powodem dla którego wybrano Margate to fakt, że przy plażach znajdują się kąpieliska, w których można zahartować ciało po sesji w saunie.


To, co wyróżnia saunę na tle innych, podobnych obiektów to jej nietypowy wygląd. Sauna od Haeckels wygląda jak drewniana chatka rybacka obita opalanym drewnem, którą zamontowano na wysokie koła przypominające powozy z czasów wiktoriańskich. Sauna wyposażona jest również w niewielki taras, na którym można odpocząć. By móc sfinansować budowę sauny Haeckels ogłosiło zbiórkę pieniędzy, na którą darczyńcy z całej Wielkiej Brytanii wpłacili ponad 30.000 funtów, a imię każdego z nich zostało wygrawerowane na ścianach obiektu.