Sberbank w Moskwie od Zaha Hadid Architects

Studio architektoniczne ZAHA HADID ARCHITECTS wygrało konkurs na budowę parku technologicznego Sberbank  w Moskowie. To może być pierwsza pośmiertna realizacja projektu zmarłej architekt.

Będzie to ośrodek innowacji skupiający laboratoria szybko rozwijającej się branży biomedycznej, energetycznej a także kosmicznej i jądrowej. Sberbank jest liderem na Rosyjskim rynku finansowym. Stanął również na czele wśród rozwijania innowacji i technologii, a z jego usług korzysta ponad 70proc. Rosjan.

Zaprojektowany przez londyńskie studio obiekt ma liczyć ponad 131 000 m kw. powierzchni i stanie się kolebką branży IT, który ma skupić ponad 10 tysięcy specjalistów. Jak twierdzą architekci, wiara w moc nowych technologii zachęciła Zahę Hadid do wzięcia udziału w tym spektakularnym przedsięwzięciu. Zmarła niedawno architekt zdawała sobie sprawę, jak architektura może wzbogacić kreatywnoś, zwiększyć dynamikę pracy oraz kompleksowość, spójność. Biuro dołożyło starań, aby wszystkie umożliwiające to elementy i zasady, osadzić w konstrukcji, a także wykończeniu budynku. Wstępne wizualizacje przedstawiamy już teraz.

Budowa kompleksu rozpocznie się w przyszłym roku.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły