“Schowaj to pod łóżko”. Ta piękna kawalerka w Krakowie ma tylko 25 metrów!

Młodzi Polacy coraz częściej i chętniej decydują się na zamieszkanie we własnych czterech kątach. Dobrym tego przykładem jest młode narzeczeństwo z krakowskich Bronowic, które postanowiło zamieszkać w 25-metrowej kawalerce. Do zaprojektowania swojego mieszkania marzeń zaprosili młodą projektantkę – Dianę Żurek z pracowni IN. Zobaczcie, jak jej się to udało! 

Tak niewielka przestrzeń wymagała kilku funkcjonalnych pomysłów, które pozwoliłyby na pomieszczenie całej masy przedmiotów mniej lub bardziej użytecznych.  We wnęce wykonano zabudowę w trawiastym odcieniu, pełniącą jednocześnie funkcję łóżka, miejsca do pracy oraz magazyn.

Część te wizualnie oddzielono za pomocą przymocowanych do sufitu surowych sznurków będących lekką barierą, oddzielającą mikro ‘sypialnię”. Kolejna przestrzeń wyznaczono za pomocą starej modernistycznej szafy, za której plecami pokrytymi barwną tapetą, powstał niewielki korytarz, a część przed nią to miejsce na barwne śniadania przy okrągłym stole w towarzystwie sztuki, znalezionej gdzieś podczas podróży. Czarną kuchnię we wnęce lekko zasłania lekki, szkieletowy regał tonący w książkach i bibelotach. Całość ma lekko eklektyczny charakter, ze szczyptą podróżniczego klimatu, utrzymanego w kolorach ziemi z kilkoma barwnymi akcentami.

źródło; http://come-in.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły