Rusza budowa schroniska w Poznaniu. Będzie najnowocześniejsze w Polsce!

Wczoraj udało podpisać się umowę z firmą Pekabex, która będzie wykonawcą miejskiej inwestycji. Nowe schronisko przy ulicy Kobylepole pomieści ponad 700 psów i kotów, które do swojej dyspozycji będą miały ogrzewane wybiegi, sale treningowe, nowy szpital i wiele, wiele więcej. Brawo Poznań! 

Schronisko, o którym mowa mieścić będzie się na 5-hektarowej działce leżącej przy ulicy Kobylepole. Inwestycja była od lat planowana w budżecie miasta, jednak ze względu na nieoczekiwany wzrost kosztów została przesunięta. Teraz, jak zapewniają urzędnicy, wszystko idzie zgodnie z planem, a kilka dni temu podpisano umowę z firmą Pekabex, która będzie głównym wykonawcą zlecenia wartego 38 milionów złotych. Nowo powstający obiekt ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce, a pod jego dachem schronienie znajdzie aż 700 zwierzaków – w tym ponad 500 psów.


Dodatkowo schronisko będzie spełniało najwyższe standardy przewidywane przez polskie i unijne ustawodawstwo. Psy będą mieszkać w przytulnych, ogrzewanych kojcach. Dzięki ściankom działowym, zwierzaki nie będą się widzieć nawzajem przez co będą mniej szczekać, a to sprawi, że będą mniej zestresowane. Dwa nasypy kolejowe biegnące wzdłuż schroniska będą pełnić funkcję bariery akustycznej, która ograniczy hałas dochodzący z obiektu. Dzięki nowym pawilonom, schronisko będzie w stanie przyjąć pod swój dach również inne zwierzęta takie jak króliki, szczury, czy inne porzucane gryzonie. Obiekt będzie też zdecydowanie większy, a na jego terenie znajdzie się również świetnie wyposażona klinika weterynaryjna, która będzie mogła się pochwalić najwyższej jakości sprzętem. Przy schronisku powstaną również wybiegi dla psów, miejsca do spacerów, a także pola grillowe, czy przestrzeń pod organizację spotkań dla dzieci.

Obecne poznańskie schronisko mieszczące się przy ul. Bukowskiej pochodzi z lat 60. Jest przestarzałe, niedofinansowane i brak w nim podstawowych sprzętów potrzebnych w tego typu placówkach. W „starej psiarni” znajduje się obecnie 370 czworonogów, co znaczenie przekracza jego możliwości.

wizualizacje – UM Poznań

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły