przedszkola pies

Ścianę przedszkola w Gdyni ozdobił sympatyczny pies

Na elewacji Przedszkola numer 16 w Gdyni pojawił się wesoły pies. To dzieło powstałe w wyniku współpracy miasta ze Stowarzyszeniem Traffic Design. Prosta instalacja przypomniała o dawnej technice zdobienia budynków w przestrzeni publicznej.

Takich dekoracyjnych elementów na budynkach jest już niewiele. Nowa metaloplastyka pojawiła się na ścianie Przedszkola numer 16 przy ulicy Jana z Kolna w Gdyni. Zaprojektowała ją artystka Ola Niepsuj. Nowa ozdoba jest swego rodzaju szyldem, który przypomina o działającym w środku przedszkolu.

Sympatyczny pies ma ciemnozielony kolor, a jego kształt przypomina jamnika biegnącego za piłką w otoczeniu roślin. Metaloplastyka zawiera w sobie numer przedszkola – “16”. Instalację wykonała firma Mapalu, a cały projekt miasto Gdynia zrealizowało we współpracy ze Stowarzyszeniem Traffic Design. Sam budynek przedszkola to udany przykład późnego modernizmu.

przedszkola pies


Członkowie Stowarzyszenia na swoim koncie mają też więcej akcji, dzięki którym korzystnie wpływają na estetykę miasta. Wcześniej pisaliśmy między innymi o pięknym neonie zdobiącym bar mleczny “Słoneczny”. Pisaliśmy o nim w artykule TUTAJ. Zespół Traffic Design zajmował się także ozdobieniem placówki dla najmłodszych dzieci. Koniecznie sprawdźcie instalację, która zawisła na elewacji żłobka “Niezapominajka” już w 2017 roku, przeczytacie o nim TUTAJ. Wszystko wskazuje na to, że takich projektów będzie jeszcze więcej! Miasto podpisało w tym celu współpracę ze Stowarzyszeniem.

Czytaj więcej: Gdynia | Neon | Miasto | Sztuka | Wydarzenia

fot. Rafał Kołsut, źródło: Traffic Design

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły