Ścieżka Perspektyw. Taras widokowy na jej szczycie robi wrażenie! 

Snøhetta słynie z prostych, jednak wciąż ciekawych i oryginalnych rozwiązań. Jednym z takich przykładów jest Ścieżka Perspektyw – trasa prowadząca na szczyt austriackiego wzgórza Nordketten.

Ścieżka Perspektyw to wyjątkowa trasa. Po pierwsze dlatego, że prowadzi krętymi ścieżkami na sam szczyt wzgórza Nordketten, z którego rozpościera się widok na cały Insbruck. Po drugie, na całej długości ścieżki powstało dziesięć obiektów małej architektury zaprojektowanej przez prestiżowe biuro Snøhetta.


Na trasie znajdziemy niemal wszystko o czym marzą spacerowicze. Poczynając od ławek w kształcie siekiery, niewielkich platform widokowych z leżankami, aż po kaskadowe tarasy do uprawiania jogi. Jednak najciekawszym elementem całej ścieżki jest platforma widokowa, która znajduje się na samym szczycie wzgórza. Została zaprojektowana w taki sposób, by sprawiać wrażenie, jakby wychodziła z ziemi i unosiła się kilka metrów nad zboczem góry. Dodatkowym atutem kortenowego tarasu widokowego jest wykonana z siatki podłoga, dzięki której mamy wrażenie, jakbyśmy unosili się w powietrzu.

zdjęcia: innsbrucker nordkettenbahnen
źródło: designboom.com