Ścieżka rowerowa ukryta “pod wodą”. Ma ponad 212 metrów!

Ścieżki rowerowe to rzeczy wyjątkowo potrzebna nie tylko w miastach. Dzięki nim odciążamy miasta z ruchu samochodowego, ale również promujemy zdrowy tryb życia. Ścieżka rowerowa z Belgii to najlepszy przykład, jak zachęcać mieszkańców do korzystania z uroków natury. 

Ścieżka rowerowa “Cycling Throught Water” powstała w belgijskiej prowincji Limburg w północnej części kraju.  Trasa mierzy ponad 212 metrów długości i przebiega przez park Bokrijk-Genk, który znany jest z kompleksów muzealnych oraz skansenów. To, co najbardziej ją wyróżnia to fakt, że trasa przebiega przez sam środek jeziora. Architekci odpowiedzialni za projekt zaproponowali, by zrezygnować z typowego rozwiązania, jakim jest kładka, czy most nad taflą wody.

Ich propozycją było stworzenie ścieżki zatopionej poniżej poziomu wody w taki sposób, by nie szpecić krajobrazu. Efekt okazał się wspaniały – “podwodna” trasa okazała się internetowym hitem, a w przeciągu jednego roku skorzystało z niej ponad 500.000 rowerzystów. Co równie ważne, ścieżka nie dzieli akwenu. Została wsparta na palach, które pozwalają na swobodny przepływ wody.

https://youtu.be/YBPuLx33J38

źródło: http://www.cyclingthroughwater.com/