Scribble Pen – magiczny długopis, którego pragnie każdy projektant

To, co na razie pozostaje w sferze marzeń już niedługo może stać się rzeczywistością. Scribble Pen jest najnowszą koncepcją stworzoną przez Marka Barkera i Roberta Hoffmana, którzy postanowili zrealizować marzenia prawie każdego projektanta i stworzyć długopis, których potrafi realistycznie oddać każdy kolor.

Zasada jest dość prosta. Scribble Pen jest nieco większy od popularnych już cyfrowych rysików. Pracuje przy użyciu 16-bitowego czujnika koloru RGB i ARM 9 – mikroprocesora do wykrywania kolorów na niemal każdej powierzchni. Wystarczy dotknąć długopisem dowolną rzecz, ten po chwili tworzy zeskanowany odcień z CMYK tuszem. To coś na kształt mechanizmu wykorzystywanego do mieszania farb.

Jeden gigabajt pamięci wewnętrznej daje możliwość stworzenia 100 tysięcy odcieni. Dodatkowo uzyskane kolory możemy zapisać w pamięci zewnętrznej, na przykład na smartfonie. Scribble Pen wyposażony jest w Akumulator litowo-jonowy, port micro-USB i łączność Bluetooth 4.0. Długopis wkrótce wejdzie do sprzedaży. Początkowo będzie go można zdobyć na stronie kickstarter.com. Kto wie może i my się skusimy?