Second Hand dla fanów minimalizmu. Tu ubrania grają główną rolę!

Second Hand dla fanów minimalizmu powstał w rosyjskim mieście Sankt Petersburg. SVALKA, bo tak nazwano to nietypowe miejsce dla miłośników mody to całkowite zaprzeczenie większości skojarzeń związanych z second handami. 

SVALKA, czyli second hand dla fanów minimalizmu to miejsce wyjatkowo proste, jednak to właśnie w tej prostocie tkwi piękno lokalu. Śnieżno białe ściany otaczające wnętrze butiku podkreślają to co najważniejsze, czyli ubrania.


Ubrania w SVALKA wyeksponowane zostały na czarnych, matowych wieszkach o geometrycznych kształtach, które dodają artystycznego wydźwięku kolekcji ubrań. Jednym z najciekawszych elementów wnętrza jest klatka schodowa, która wystając ponad podłogę sklepu tworzy trójkątny portal prowadzący na kolejne piętro budynku.

“Klatka schodowa prowadzi bezpośrednio z wejścia do sklepu, aż na piętro gdzie znajdują się ubrania. To metaforyczne przejście między chaosem ulicy, a ładem sklepu” – mówią właściciele butiku.

Poza białymi ścianami, SVALKA oferuje dwie przebieralnie oraz niewielkie lustro, które zostały wkomponowane w taki sposób, by nie zakłócać ładu wnętrza.

Czytaj też: Kolekcja | Projektant | Pokaz mody | Recykling | Rosja | Minimalizm

źródło: dezeen.com