Pierwsze oficjalne wizualizacje Populous. To będzie najbardziej spektakularna hala świata.

Projekt tej najbardziej nietypowej hali koncertowej stworzyło znane studio Populous. Wizualizacje obiektu są naprawdę niesamowite.

Gigantyczna sferyczna hala powstanie na zlecenie firmy Madison Square Garden Company, która planuje stworzenie dwóch podobnych obiektów. Pierwszy w Londynie, drugi w samym sercu Las Vegas. Budynki ma wyróżniać nietypowa architektura. Jej bryła będzie przypominać kulę ziemską otoczoną imitacją atmosfery. Wewnętrz powstaną sale koncertowe, muzea, przestrzenie wystawiennicze, a także hotel, restauracje, czy sale multimedialne.


Obiekt ma zapewnić ponad 20 000 miejsc siedzących oraz kolejne 5 tysięcy stojących, jednak to co ma wyróżniać ją na tle innych, podobnych stadionów to fakt, że kopuła będzie wyposażona w interaktywne panele, które będą wyświetlały obrazy w sposób podobny jak obserwatoria astronomiczne. Efekt ma robić piorunujące wrażenie i dać nam poczucie, że znajdujemy się w samym środku świata.

Architekci i pomysłodawcy zapewniają, że ich nowa inwestycja będzie hitem na skalę międzynarodową. Ma stać się nową stolicą rozrywki, która będzie ofrować doznania, których nikt wcześniej nie zapewnił. Autorzy mówią o  Populous’ie  tak:

Reprezentujemy ważny krok milowy w wizji rozwoju firmy i redefinicji rozrywki (…). Przenosimy technologię na wyższy poziom. Jesteśmy pionierami.

Nie możemy doczekać się efektu końcowego. Jeżeli wizualizacje są wiarygodne choćby w 50%, czeka nas prawdziwy przełom w szeroko rozumianej rozrywce.