Showroom Agaty Bieleń w Poznaniu. Jest pięknie i minimalistycznie

Showroom Agaty Bieleń w centrum Poznania, to miejsce gdzie spotykają się elementy ze wszystkich pól działania projektantki – Agaty Bieleń. Od małej formy biżuteryjnej, przez grafikę artystyczną i użytkową, po architekturę wnętrz. 

Punktem wyjścia wszystkich projektów i elementem charakterystycznym marki jest LINIA – podstawowa jednostka geometryczna, która wyniesiona w przestrzeń zamienia się w obiekt. W butiku o powierzchni niecałych 16m2 uchwycono charakter marki, której kwintesencją jest minimalizm i geometria. Betonowa posadzka, białe ściany i zjawiskowa lampa stanowią tło dla małych, rzeźbiarskich form użytkowych czy linearnych grafik. Nowoczesne wnętrze kontrastuje z przepiękną, historyczną odrestaurowaną witryną.

Ta mikro-przestrzeń – to miejsce w którym można obejrzeć, przymierzyć i zakupić ręcznie wykonywaną biżuterię. Przy Szewskiej 14 dostępna jest bardzo szeroka kolekcja – od pierwszych modeli (Basic Line 2010), przez unikaty, aż po zupełne nowości – często nie dostępne jeszcze online czy w innych punktach stacjonarnych. Na miejscu można porozmawiać o indywidualnych zamówieniach oraz projektach.

O Agacie Bieleń: 
Agata Bieleń w 2013 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa w Poznaniu. Pierwsze formy biżuteryjne powstały w 2010 roku jako projekt semestralny w pracowni wzorniczej,
a krótko potem trafiły do regularnej sprzedaży w poznańskiej galerii biżuterii artystycznej TECHNE.
Stale rosnąca kolekcja form zaowocowała wystawą debiutancką wystawą w poznańskiej GALERII YES.  W marcu 2013 roku, AGATA BIELEŃ została wyróżniona nominacją do nagrody HUSH SELECTED w kategorii wizja,
oraz wytypowana przez magazyn ELLE do 20-stki najlepiej rokujących ludzi mody pokolenia 20-latków. W grudniu 2015 roku projektantka została wyróżniona nominacją do OSKARA DESIGNU – nagrody magazynu DESIGN ALIVE w kategorii kreator „ZA ODNALEZIENIE PIĘKNA I SZLACHETNOŚCI W PROSTOCIE”

Czytaj też: Biżuteria | Butik  | Projektant 

Showroom Agaty Bieleń

zdjęcia: Weronika Trojanowska