Malta VOX

Siedziba Fundacji Malta. Jej wnętrze powstało dzięki marce VOX

Głównym partnerem 31. edycji Festiwalu Malta oraz opiekunem strefy dziecięcej jest marka VOX, która od lat wspiera twórców w ich działalności. W strefie dziecięcej odbędzie się współorganizowany przez VOX warsztat konstruktorski, podczas którego najmłodsi stworzą domki dla owadów, które ostatecznie zawisną na balkonach i w ogrodach dzieci. W tym roku oprócz merytorycznej współpracy z Festiwalem, marka VOX podjęła się jeszcze jednego zadania – zaprojektowała i wyposażyła siedzibę Fundacji Malta, która mieści się w zabytkowym budynku w centrum Poznania.

Drogi VOX i Festiwalu Malta krzyżują się od ponad 20 lat. W poprzednich edycjach marka współtworzyła strefy dziecięce, wielokrotnie wspierała organizatorów w budowie infrastruktury festiwalowej, wyposażyła także pierwsze biuro Fundacji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W tym ostatnim aspekcie historia w tym roku zatoczyła koło – VOX podjął się wyposażenia i zaprojektowania siedziby Fundacji w przestrzeni poznańskiej Arkadii.

Stanęliśmy przed wyjątkowym wyzwaniem, by stworzyć w loftowym wnętrzu funkcjonalne i wielozadaniowe biuro. Jest to niezwykła przestrzeń, otwarta dla różnych inicjatyw twórczych, ekologicznych i artystycznych, ale przede wszystkim miejsce pracy Fundacji Malta. Projektantka VOX po wielu rozmowach z przedstawicielami Fundacji stworzyła funkcjonalne, ,,uszyte na miarę” rozwiązania bazujące na systemie meblowym Creative w towarzystwie innych mebli i artykułów dekoracyjnych VOX – mówi Przemysław Jędrowski, Marketing & Communications Director w VOX.

W nowo wyposażonej siedzibie czuć ducha twórczej wolności. Pracownicy Fundacji Malta już od kilku tygodni korzystają z nowych rozwiązań i pracują nad zbliżającą się edycją festiwalu.

W odnowionych wnętrzach czujemy się jak w domu. Nowe meble doskonale oddają charakter tego miejsca, współgrają z nim i dodają mu nowej energii. Przestrzeń nie straciła nic ze swojego uroku, a wręcz przeciwnie – wyposażenie od VOX podkreśla wszystkie jego atuty – mówi Agnieszka Kopiewska, Kierownik komunikacji, rzecznik prasowy Festiwalu Malta.


Z Fundacją Malta łączy nas też to, że wyznajemy podobne wartości. Tegoroczne przesłanie festiwalu mówi wprost o manifestacji kreatywności i świadomej refleksji o współczesnym świecie. To bardzo bliskie nam pojęcia i zagadnienia. Naszym wspólnym drogowskazem jest wolność – w szczególności wolność osobista i wolność tworzenia – mówi Przemysław Jędrowski.

Szczegółowy program tegorocznej edycji Festiwalu Malta znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia klikając tutaj: www.malta-festival.pl.

Czytaj też: Ciekawostki | Poznań | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe