Siedziba IKEA. Tak pracują ich „kreatywni”! 

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie powstają pomysły na te wszystkie ikeowskie meble? Między innymi właśnie tutaj w Centrum Kreatywnym w Malmö . Zaglądamy do środka! 

Biuro kreatywne, tak zwany Creative Hub IKEA znajduje się w szwedzkim Malmö. Zajmuje całe czwarte piętro jednego z budynków z 1908 roku, w który dawniej mieściła się siedziba banku. IKEA zaprosiła do współpracy przy zaprojektowaniu siedziby dla swoich „kreatywnych” Nanna’e Lagerman oraz Ninę Warnolf. Architektki postanowiły stworzyć wnętrza, które będą nie tylko spójne z DNA szwedzkiego giganta, ale również dadzą pracownikom poczucie, że każde z tych pomieszczeń jest inne, niepowtarzalne. Ma to pobudzać kreatywność projektantów, uzmysławiać im możliwości, które daje IKEA, a także pozwala na dopasowanie wnętrz, w którym pracujemy do nastroju, jaki w danym dniu mamy. 

Warto dodać, że architektki zachowały niemal wszystkie oryginalne elementy we wnętrze. Dzięki temu na podłodze znajdziemy ponad 100-letnie deski, które zostały delikatnie wypiaskowane, ściany, na których można notabene malować, pozostawiono sztukaterię. Pozostawiono również oryginalne drzwi i futryny, które pokryła biała farba. 

źródło: dezeen.com