Siła tkwi w prostocie: Maciej Kiełb i seria lamp VINKEL [PORTFOLIO]

Seria lamp VINKEL łączy w sobie pozornie sprzeczne materie, jakimi są chłód stali nierdzewnej oraz ciepło światła emitowanego przez lampy. Głównym założeniem w tym projekcie była możliwość sterowania światłem i zmiana formy światła.

Autor: Maciej Kiełb, absolwent kierunku Wzornictwo na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy

Temat: Seria lamp VINKEL

Rok: Projekt dyplomowy 2017

Zastosowanie ruchomego elementu klosza, pozwala na kierowanie światła w wybranym kierunku. Padając na ścianę, sufit, pozwala na subtelne i równomierne oświetlenie wnętrza poprzez światło odbite, a skierowane w drugą stronę umożliwia lepsze kierunkowe doświetlenie. Mocowanie za pomocą śrub umożliwia swobodne sterowanie ustawieniem klosza, uzyskanie ustawień pośrednich, tak aby użytkownik miał możliwość dostosowania oświetlenia do swoich indywidualnych wymagań.

Materiał z jakiego wykonane są lampy to blacha ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Matowe wykończenie jest zarówno zabiegiem wpływającym na estetykę jaki i funkcjonalność lampy. Dzięki niemu na lampa rozprasza odbite w blasze światło żarówki, a także nie zbiera odcisków i śladów pozostawianych przez dłonie.

Projekt jest częścią wystawy na festiwalu Synteza Sztuk w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy dostępnej do 21 maja 2017 r.