Siła tkwi w prostocie. Origami Lamp od Edyty Woźniak

Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie stworzyła lampę, która nawiązuje do zabawy piekło-niebo z czasów dzieciństwa. Prosty mechanizm umożliwił łatwe sterowanie stopniem natężenia światła. To kolejny raz, kiedy za genialnym rozwiązaniem stoi naprawdę prosty pomysł.

Edyta Woźniak doskonale wiedziała, jaką lampę chce zaprojektować. Prace nad Origami Lamp rozpoczęła od określenia założeń i funkcji, które ta lampa ma spełniać. Projektantka chciała, aby powstała lampa, która umożliwi regulowanie światła w nietypowy sposób. Inspiracją stała się tutaj popularna zabawa w piekło-niebo. Edyta zastąpiła jednak białą kartkę materiałem, który jest odporny na zabrudzenia oraz ciepło żarówki. To polipropylen w arkuszach, którego ruch kontroluje stworzony specjalnie w tym celu mechanizm na wzór cyrkla.

Origami Lamp jest skromna. Jej biały kolor przełamują łączenia z naturalnego drewna bukowego. Dla autorki projekt był swego rodzaju próbą sił w starciu z technologiami produkcji. Prototyp powstał bowiem w całości przy udziale Edyty Woźniak w modelarni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka niedawno pokazała lampę użytkownikom serwisu Behance. Origami Lamp zebrał sporo pozytywnych komentarzy. A jak wam się podoba?