Jak ożywić wnętrze? Swój pomysł na stworzenie unikalnej przestrzeni ma marka Tubądzin, która pokazała nową kolekcję Goldgreen. Kolekcja ta przedstawia ciepłe barwy ziemi i posiada charakterystyczne motywy etniczne.

W nowej kolekcji Goldgreen marka Tubądzin próbuje połączyć świat mody, wschodniego rzemiosła i egzotyczną kulturę. Powstała seria płytek, które cechują różnorodność i bogactwo stylistyczne. Płytki dostępne są w popularnym formacie 30×75 cm, a intensywność wzorów sprawia, że z powodzeniem można z nich stworzyć unikalną przestrzeń.

Geometryczne wzory na płytkach i ich ornamentalne dekoracje stanowią spójną całość. Dają świeże spojrzenie na unikatowe wzornictwo i kunszt ręcznego zdobienia orientalnych materiałów i tkanin. Takie płytki z powodzeniem sprawdzą się w minimalistycznych domach czy mieszkaniach, ożywiając przestrzeń i pozwolą choć na chwilę przenieść myśli do krajów Południa.

Tradycja, kultura i piękno zawsze miały swoje odwzorowanie w strojach. Moda jest dla mnie dziedziną sztuki i nie ustępuje w żadnym stopniu malarstwu czy rzeźbie. Odkąd pamiętam, interesowałam się historią ubioru, a najbardziej zachwycały mnie zawsze wschodnie metody projektowania ubrań. W kolekcji Goldgreen sięgnęłam po inspirację starożytną techniką barwienia tkanin, która wywodzi się z Indonezji. Batik to nie tylko bogactwo barw i wzorów tamtego regionu, ale również doskonały przykład harmonii i cierpliwości. Technika ta wymaga wielu godzin rzemieślniczej pracy, od dokładnego zaplanowania skomplikowanego wzoru do ręcznego jego odwzorowania na materiale. Moja dekoracja przypomina właśnie orientalną tkaninę – tak jak ona jest wielobarwna i wzorzysta – mówi Anna Skonka-Wojtysiak, autorka kolekcji.

Trójkątne plansze na płytkach są jak małe dzieła sztuki, przypominają o tradycyjnej, rzemieślniczej pracy wschodnich mistrzów. Uzupełnieniem wielokolorowych motywów roślinnych są płytki o delikatnie wypukłej i połyskującej teksturze, z ornamentalnymi zdobieniami i eleganckim, metalicznym blaskiem – Goldgreen mono. Złocenia przywodzą na myśl misternie zdobioną biżuterię. Projektantka, Anna Skonka-Wojtysiak postawiła jednak na pewną dozę nieregularności, która wyróżnia kolekcję i sprawia, że płytki wyglądają tak, jakby każda została wykonana osobno przez rzemieślnika.

Wszystkie płytki dekoracyjne z kolekcji Goldgreen mają wymiary 298×748 mm i wykończone są w macie i połysku. Natomiast bazą kolekcji są dwie podstawowe płytki ścienne w kolorach ziemi z subtelnymi smugami rdzy i metalicznymi aplikacjami, których estetyka nawiązuje do dziewiczej natury. Znajdziemy tu lekko połyskującą i jasną Goldgreen beige, oraz wykończoną w macie Goldgreen green, w chłodnej zieleni i z organicznymi przetarciami – obie o wymiarach 298 x 748 mm i grubości 10 mm. Wszystkie płytki z kolekcji są rektyfikowane.

Kolekcja Goldgreen z powodzeniem sprawdzi się we wnętrzach w stylu boho i etno, oraz przestrzeniach, w których główny nacisk chcemy postawić na nieoczywiste akcenty kolorystyczne i motywy związane z egzotycznymi podróżami. Naturalne dodatki, takie jak drewniane lub wyplatane meble, czy ceramiczne, surowe formy, będą łagodnym uzupełnieniem aranżacji i jednocześnie podkreślą jej pierwotnie ludowy i oryginalny charakter.

Czytaj też: Ceramika | Ciekawostki | Łazienka | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

źródło: Tubądzin