Siła ziemi! Genialna kolekcja Goldgreen Tubądzin inspirowana stylem etno

Jak ożywić wnętrze? Swój pomysł na stworzenie unikalnej przestrzeni ma marka Tubądzin, która pokazała nową kolekcję Goldgreen. Kolekcja ta przedstawia ciepłe barwy ziemi i posiada charakterystyczne motywy etniczne.

W nowej kolekcji Goldgreen marka Tubądzin próbuje połączyć świat mody, wschodniego rzemiosła i egzotyczną kulturę. Powstała seria płytek, które cechują różnorodność i bogactwo stylistyczne. Płytki dostępne są w popularnym formacie 30×75 cm, a intensywność wzorów sprawia, że z powodzeniem można z nich stworzyć unikalną przestrzeń.

Geometryczne wzory na płytkach i ich ornamentalne dekoracje stanowią spójną całość. Dają świeże spojrzenie na unikatowe wzornictwo i kunszt ręcznego zdobienia orientalnych materiałów i tkanin. Takie płytki z powodzeniem sprawdzą się w minimalistycznych domach czy mieszkaniach, ożywiając przestrzeń i pozwolą choć na chwilę przenieść myśli do krajów Południa.

Tradycja, kultura i piękno zawsze miały swoje odwzorowanie w strojach. Moda jest dla mnie dziedziną sztuki i nie ustępuje w żadnym stopniu malarstwu czy rzeźbie. Odkąd pamiętam, interesowałam się historią ubioru, a najbardziej zachwycały mnie zawsze wschodnie metody projektowania ubrań. W kolekcji Goldgreen sięgnęłam po inspirację starożytną techniką barwienia tkanin, która wywodzi się z Indonezji. Batik to nie tylko bogactwo barw i wzorów tamtego regionu, ale również doskonały przykład harmonii i cierpliwości. Technika ta wymaga wielu godzin rzemieślniczej pracy, od dokładnego zaplanowania skomplikowanego wzoru do ręcznego jego odwzorowania na materiale. Moja dekoracja przypomina właśnie orientalną tkaninę – tak jak ona jest wielobarwna i wzorzysta – mówi Anna Skonka-Wojtysiak, autorka kolekcji.


Trójkątne plansze na płytkach są jak małe dzieła sztuki, przypominają o tradycyjnej, rzemieślniczej pracy wschodnich mistrzów. Uzupełnieniem wielokolorowych motywów roślinnych są płytki o delikatnie wypukłej i połyskującej teksturze, z ornamentalnymi zdobieniami i eleganckim, metalicznym blaskiem – Goldgreen mono. Złocenia przywodzą na myśl misternie zdobioną biżuterię. Projektantka, Anna Skonka-Wojtysiak postawiła jednak na pewną dozę nieregularności, która wyróżnia kolekcję i sprawia, że płytki wyglądają tak, jakby każda została wykonana osobno przez rzemieślnika.

Wszystkie płytki dekoracyjne z kolekcji Goldgreen mają wymiary 298×748 mm i wykończone są w macie i połysku. Natomiast bazą kolekcji są dwie podstawowe płytki ścienne w kolorach ziemi z subtelnymi smugami rdzy i metalicznymi aplikacjami, których estetyka nawiązuje do dziewiczej natury. Znajdziemy tu lekko połyskującą i jasną Goldgreen beige, oraz wykończoną w macie Goldgreen green, w chłodnej zieleni i z organicznymi przetarciami – obie o wymiarach 298 x 748 mm i grubości 10 mm. Wszystkie płytki z kolekcji są rektyfikowane.

Kolekcja Goldgreen z powodzeniem sprawdzi się we wnętrzach w stylu boho i etno, oraz przestrzeniach, w których główny nacisk chcemy postawić na nieoczywiste akcenty kolorystyczne i motywy związane z egzotycznymi podróżami. Naturalne dodatki, takie jak drewniane lub wyplatane meble, czy ceramiczne, surowe formy, będą łagodnym uzupełnieniem aranżacji i jednocześnie podkreślą jej pierwotnie ludowy i oryginalny charakter.

Czytaj też: Ceramika | Ciekawostki | Łazienka | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

źródło: Tubądzin