Simpsonowie na pokazie mody Balenciaga. Ta współpraca to hit internetu!

Simpsonowie na pokazie Balenciaga to efekt współpracy francuskiego domu mody i producentów jednej z najpopularniejszych kreskówek. W ramach francusko-amerykańskiej współpracy powstał specjalny odcinek serialu Simpspon, w którym zaprezentowano najnowszą kolekcję domu mody Balenciaga.

Na paryskim tygodniu mody Balenciaga zaskoczyła wszystkich, gdy dyrektor kreatywny Demna Gvasalia pokazał swoją najnowszą kolekcję wiosna/lato 2022. Zaskoczeniem nie była sama kolekcja, a sposób jej prezentacji. Zamiast standardowego pokazu mody, gościom zaprezentowano specjalny odcinek serialu dla dorosłych The Simpsons. W dziesięciominutowym filmie słynna marka odzieżowa zapewniła debiut na wybiegu Homerowi i Marge Simpsonom, a także ich dzieciom: Bartowi, Lisie i Maggie.


Uważne oko dostrzeże, że postacie z uniwersum The Simpson wcieliły się w ambasadorów francuskiego domu mody Balenciaga. Wśród nich rozpoznać można między innymi Kim Kardshian, Kanye Westa, czy Justina Biebera. Wsród publiczności pojawiły się tuzy świata mody – wśród nich legendarna wręcz Anna Wintour.

Współpraca producentów serialu The Simpson oraz francuskiego domu mody okazała się strzałam w dziesiątkę, srając się najchętniej komentowanym pokazem mody tegorocznego paryskiego tygodnia mody. Wśród komentarzy znaczna większość chwali pomysł:

“Jeszcze nigdy nie obejrzałam od początku do końca 10-minutowej reklamy. Do teraz, brawo Balenciaga!” – czytamy jeden z komentarzy pod filmem w portalu YouTube

Historia specjalnego odcinka rozpoczyna się 1 stycznia 2021 w miasteczku Springfield. Homer, główny bohater kreskówki zapisuje datę urodzin swojej żony Marge i “czeka” aż do października. Homer mimo notatki zapomina o urodzinach żony i decyduje się napisać list do przedstawicieli Balenciagi z prośbą o wysłanie mu drobnegu upominku dla Marge, która od zawsze marzyła o jakimkolwiek stroju, bądź dodatku od kultowego domu mody. Tak rodzina wpada w spirale zaskakujących wydarzeń, które sprawiają, że Simpsonowie na pokazie Balenciaga w roli światowej sławy celebrytów. Z resztą zobaczcie sami: 

Czytaj też: Moda | Pokaz mody | Balenciaga  | Ciekawostki | Projektant | whiteMAD na Instagramie

źródło: Simpsonowie na pokazie mody Balenciaga /  youtube.com / https://www.balenciaga.com