Sklep „Aldek” w Gdyni przeszedł metamorfozę. Tak teraz wygląda!

Sklep „Aldek” znajduje się w budynku przy ulicy I Armii Wojska Polskiego w Gdyni. Niedawno zespół Traffic Design zaprojektował i wykonał dla sklepu nową identyfikację wizualną. To zmiana na plus.

Modernistyczny budynek, w którym znajduje się Aldek od kilku lat znajdował się na liście „rzeczy do zrobienia” Traffica. Jako miejsce do projektowej interwencji wskazywali go też gdynianie w sondzie w mediach społecznościowych organizacji. W 2020 roku Traffic Design pytał swoich fanów na Facebooku, metamorfozę którego gdyńskiego obiektu powinni przeprowadzić. „Aldek” zyskał sporo głosów. Dla zespołu wyzwaniem były witryny sklepu.

Staramy się zachęcać przedsiębiorców do takiego zagospodarowywania witryn, by było przez nie widać wnętrze. Tu nie było to możliwe, ze względu na regały znajdujące się w małej odległości od okien, ale poprzez zastosowanie płytkich boksów i montaż elementów na dystansie udało się stworzyć wrażenie przestrzenności – mówi Renata Maj z Traffic Design, autorka projektu.

W siedmiu witrynach, w których do tej pory były wyklejki, umieszczono drewniane konstrukcje – podzielone tematycznie między innymi na: owoce, słodycze, warzywa, nabiał, mięso. Pozostałe witryny zostały oczyszczone z reklam. Poszczególne elementy mają nowoczesny, ilustracyjny charakter, wszystko wraz z szyldem zostało ręcznie wycięte i pomalowane.

Nazwa sklepu w formie malunku umieszczona została na giętej blasze, która ma stać się samodzielnym detalem wpisanym w architekturę budynku. Tak umieszczona nazwa nawiązuje też do poprzedniego szyldu Aldka.


Zdaliśmy się zupełnie na pomysły Traffic Design, znaliśmy ich poprzednie realizacje i postanowiliśmy nie ingerować w projekt. Efekt jest super: jest przejrzyście, nowocześnie, ale też trochę retro. Mamy odzew od klientów, którzy tu zaglądają i pytali, czy to Traffic Design jeszcze przed oficjalnym odsłonięciem projektu – dodaje Renata Maj.

Działanie zostało zrealizowane w ramach długoterminowej współpracy z miastem Gdynia i wprowadzania dobrych praktyk projektowych na ulicach miasta. W ramach tego samego projektu powstały między innymi instalacja metalograficzna: Meduza (sprawdź TUTAJ), mural na szkole nr 21 (więcej TUTAJ), szyld magla (zobacz TUTAJ), szyld baru „Smakosz” (TUTAJ).

Czytaj też: Gdynia | Witryna sklepowa | Metamorfoza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Tak sklep wyglądał na zdjęciu Google w 2017 roku:

fot. Rafał Kołsut, źródło: Traffic Design