Sklep spożywczy, jak raj dla dzieci. Zamiast pożywienia tysiące pluszaków. 

To prawdopodobnie jeden z najbardziej uroczych i niekwestionowanie jeden z najoryginalniejszych sklepów spożywczych jakie widzieliśmy. Delicatessen to sklep, w którym wszystko wykonane jest z filcu, a każdy produkt jest uroczą maskotką.

Sklep został założony przez brytyjską artystkę i projektantkę Lucy Sparrow. Lucy postanowiła otworzyć swój własny sklep z pluszakami, który będzie stylizowany na sklep spożywczy, w którym wszystko zostało wykonane z filcu i waty. Jej sklep Delicatessen został otwarty w Nowym Jorku w Rockefeller Center, tuż przy prestiżowej 6th Avenue.


Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu kolekcja pluszaków pochodząca od brytyjskiej artystki. Tegoroczna kolekcja skupia się na tematyce żywienia. Lucy Sparrow stworzyła dziesiątki różnorakich pluszaków, które wyglądają jak owoce, warzywa, wyroby cukiernicze, puszki z zupą, czy owoce morza. Kolekcja pluszowych produktów ma zwracać uwagę ludzi na szalejący na świecie konsumpcjonizm. Pluszaki można zakupić bezpośrednio w sklepie, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. 

zdjęcia: lucy sparrow