Skromny i nowoczesny. Dom Otwarty w Poznaniu

Budynek zaprojektowała Katarzyna Buczkowska-Grobecka z pracowni Ktura Architekci. Dom zbudowany został w Poznaniu.

Dom Otwarty to przykład prostej, ponadczasowej architektury mieszkaniowej. Dom znajduje się na zielonej działce w Poznaniu, a jego powierzchnia wynosi 250 m kw. Największym atutem jest lokalizacja. Bliskość pól i lasów oraz obszerne sąsiednie działki, dzięki którym mieszkańcy mogą zachować poczucie prywatności.

Nazwa budynku nie jest przypadkowa. Dom Otwarty to przestrzeń o dużych otwarciach i z bardzo mocno zarysowanym podziałem stref. Architektce zależało na tym, aby strefy były widoczne bez konieczności analizowania rzutu. Dom jest zwarty i funkcjonalny, został skrojony na miarę potrzeb domowników.

W architekturze bardzo ważna jest dla mnie proporcja. Dom otwarty chwali się nią z każdej strony – mówi Katarzyna Buczkowska-Grobecka.

Pierwszy projekt budynku był nieco inny. Zakładał inną kolorystykę elewacji. Docelowa elewacja powstała z płyt włókno-cementowych w chłodnych odcieniach bieli i grafitu. Taka aranżacja spodoba się fanom minimalizmu.


We wnętrzu natomiast dom wypełniony jest naturalnym drewnem. Jego barwa wizualnie ociepla przestrzeń i tworzy przytulną atmosferę.

_

O pracowni:

Ktura Architekci to pracownia projektowa z siedzibą w Poznaniu, którą reprezentuje Katarzyna Buczkowska-Grobecka, architektka IARP i członkini SARP. Od 2017 roku realizuje projekty przestrzeni prywatnych i komercyjnych.„Dom to moja wielka pasja. To dla mnie spokojna i osobista przestrzeń, do której każdego dnia chce się wracać. Projektuję kompleksowo architekturę i wnętrza. W mojej architekturze najważniejszy jest człowiek. Przestrzeń musi koić, wspierać i nieustannie współgrać. Wierzę, że architektura ma na nas ogromny wpływ w domu, w pracy i na ulicy. Moim kluczem do udanego projektu jest ciągła rozmowa i szczery kontakt z Klientem oraz tworzenie wspólnie z nim do samego końca.“

projekt: Ktura Architekci / Katarzyna Buczkowska-Grobecka (https://kturaarchitekci.pl)

zdjęcia: FOTOGRAFy (https://www.fotografy.eu)

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Minimalizm | Ciekawostki | Architektura w Polsce | Elewacja | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły