Skwer przy ul. Anstadta. Prywatna firma zasponsoruje nowy teren zielony w Łodzi

Skwer przy ulicy Anstadta w Łodzi wzbogaci się o nowe nasadzenia i małą architekturę. Wszystko dzięki wsparciu firmy Tate & Lyle, która zasponsoruje inwestycję. Łódzka firma Tate & Lyle Global Shared Services kwotą 250 tys. zł zasponsoruje powstanie zielonego skweru przy al. Anstadta. To największa darowizna w historii wspólnych działań miasta i sektora prywatnego na rzecz pomnażania terenów zielonych w Łodzi.

Urządzanie skweru rozpocznie się za 3–4 tygodnie. Pomogą w tym pracownicy sponsora. “Pod oknami domów, jak również w osi głównej alei powstaną rabaty w formie ogrodów krzewowych. W 1898 r. jeździł tamtędy pierwszy łódzki tramwaj, więc w odwołaniu do historii na wlocie ulicy ustawimy altanę przypominającą wagon tramwajowy, którą obsadzimy zielenią. Nieistniejące już tory tramwajowe symbolicznie zaznaczymy liniowo zamontowanymi zamgławiaczami. Postawimy też ławki o fantazyjnych, nieregularnych kształtach i wymienimy kosze” – zapowiada Anna Wierzbicka, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Łodzi.


Całkowity koszt inwestycji przekroczy 300 tys. zł, wkład sponsora pokryje 80% wydatków. Istniejąca od 160 lat brytyjska firma Tate & Lyle jest globalnym dostawcą składników do żywności i innych gałęzi przemysłu, a powstałe w Łodzi 11 lat temu Tate & Lyle Global Shared Services świadczy dla całej grupy usługi z zakresu finansów, zakupów, obsługi klienta, zarządzania zasobami ludzkimi i IT. Obecnie łódzki zespół liczy ponad 400 specjalistów.

Skwer przy ulicy Anstadta to nie jedyny nowy teren zielony. Łódź zmienia się nie do poznania. Nie ma tygodnia, w którym nie opisywalibyśmy kolejnych pozytywnych zmian zachodzących w stolicy województwa łódzkiego. Ostatnio opisywaliśmy między innymi: