Przy metrze Ratusz Arsenał powstanie Skwer Sportów Miejskich. Co za zmiana!

Skwer Sportów Miejskich powstanie na zaniedbanym obecnie pasie zieleni, tuż pry metrze Ratusz Arsenał. Według założeń, nowy skwer ma być bardziej zielony i bardziej przyjazny mieszkańcom, a także podróżnym korzystającym ze stacji Ratusz Arsenał. 

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił przetarg na budowę Skweru Sportów Miejskich Ratusz Arsenał. Nowe, pełne zieleni miejsce spotkań i aktywności sportowych powstanie przy budynku Arsenału Królewskiego – w samym centrum stolicy. Początek prac budowlanych planowany jest w październiku, a zakończenie w III kwartale 2022 r.

Skwer Sportów Miejskich przy Arsenale powstanie dzięki mieszkańcom głosującym w warszawskim budżecie obywatelskim. Na obecnie niezagospodarowanym terenie nad tunelem metra pojawi się atrakcyjne, pełne zieleni miejsce spotkań i aktywności sportowych, dostępne dla wszystkich mieszkańców Warszawy.


Tworzenie nowych, zielonych przestrzeni publicznych jest jednym z elementów szerszego programu zmian w Warszawie, które mają uczynić ją najlepszym miastem do życia, a nie tylko do pracy. To także jeden z fundamentów długofalowej strategii rozwoju miasta #Warszawa2030.

“Warszawa jest miastem otwartym, zielonym i stawiającym czoła wyzwaniom klimatycznym, takim jak np. zjawisko miejskiej wyspy ciepła. W wielu miejscach beton zastępujemy roślinnością i tworzymy zacienione przestrzenie rekreacji, które korzystnie wpływają na zdrowie mieszkańców” – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

Skwer Sportów Miejskich Ratusz Arsenał to nie tylko nowa, zielona przestrzeń, ale także kolejny teren sportowo-rekreacyjny, który może zwiększyć zainteresowanie aktywnością fizyczną wśród mieszkańców w centrum miasta. Dodatkową zaletą nowego skweru będzie jego bliskie położenie przy stacji metra. Będzie to już trzecia taka inwestycja realizowana przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

“Podobne projekty – łączące sport i wypoczynek wśród zieleni – zostały zrealizowane przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy przy stacji metra „Centrum Nauki Kopernik”, czy „Świętokrzyska” i cieszą się wielkim powodzeniem. Warszawa będzie więc mogła pochwalić się realizacją kolejnej dostępnej przestrzeni rekreacji powiązanej z linią metra.” – mówi Aleksandra Majda-Butkiewicz, dyrektorka Zarządu Zieleni m.st. Warszawy

“Beton zastępujemy zieleni.  Przy metrze Ratusz Arsenał powstanie Skwer Sportów Miejskich. Będzie gdzie pojeździć na desce, rolkach, poćwiczyć na drążkach, albo rozsiąść się błogo na ławce i odpocząć w cieniu drzew z Zieleń Warszawska.”  – czytamy w komunikacie na Facebo0k’u Miasta Warszawa

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Zieleń | Miasto | Park  | Ekologia

źródło: Zieleń Warszawska